tekmi 5. kroga Lige Telemach je Krka na Polzeli pred 600 gledalci premagala Hopse z 71:67. Novomeščani so se s prvo zmago v gosteh povzpeli na vrh lestvice.

Gostje so tako rekoč vseskozi vodili in Polzeljane ohranjali na varni razdalji. Pred zadnjo četrtino so tako imeli 7 točk prednosti. Dramatične so bile le zadnje minute, v katerih so se gostitelji po zaslugi slovenskega reprezentanta Sama Udriha (17 točk, 13 skokov) in Primoža Kobaleta (17 točk) približali na 64:67 in 67:69, vendar sta Matej Venta in Bojan Krivec ohranila mirno roko s črte prostih metov. Najučinkovitejši košarkar pri Krki je bil Uroš Nikolić z 18 točkami.