Beno Udrih je k zmagi Detroita prispeval 10 točk. Foto: AP
Saša Vujačić
Saša Vujačić bo v noči s srede na četrtek v Madison Square Gardnu z Knicksi gostil Udrihov Detroit. Foto: Reuters

Pot do zmage so si gostitelji iz Michigana, ki so igrali brez Andreja Drummonda in Reggieja Jacksona, tlakovali z odlično obrambo, s katero so Oklahomo zadržali pri 88 točkah. V napadu so se zanašali na mete s polrazdalje, pridno so polnili koš nasprotnika, na odmor so odšli s prednostjo 12 točk (59:47).

V tretji četrtini so se varovanci Stana van Gundyja še bolj odlepili od nasprotnika, vodili so že s +19, a so nato popustili in dopustili delni izid 13:2, s katerim je prednost skopnela na deset točk (78:68).

Pri gostih razpoložen le Westbrook
N koncu tekme je bil več ali manj razigran le Russell Westbrook (33 točk in 15 skokov), ki se je nekajkrat 'žrtvoval' in nase 'povlekel' dva ali več košarkarjev, nato pa podal prostemu soigralcu, ki je odprti met neovirano zgrešil. Drugačen razplet kot poraz ni bil mogoč. V dresu domače ekipe je Beno Udrih odigral 18 minut, v katerih je iz igre metal 5/7 (0/1 za tri) in zbral 10 točk. Svojo statistiko je oplemenitil še s 4 skoki in 4 podajami. Indeks +13.

Tudi Vujačić se je veselil zmage
Zmage se je veselil še en slovenski košarkar - Saša Vujačić -, ki je k zmagi New York Knicksov nad Dallasom (93:77) v 12 minutah prispeval 4 točke. Iz igre je metal 1/2, zadel je oba prosta meta, dodal dva skoka in podelil podajo. Indeks -1. Goran Dragić ob porazu Miamija v San Antoniu (94:90) zaradi poškodovanega gležnja ni igral.

Na vidiku "slovenski derbi"
V noči iz srede na četrtek se bosta v Madison Square Gardnu pomerila prav Vujačić in Udrih, saj New York Knicksi gostijo Detroit Pistonse. Ti v gosteh ne blestijo, izgubili so pet od šestih obračunov, premagali so zgolj Denver (95:106). Na drugi strani je New York v svoji dvorani letos izgubil dve tekmi - proti Houstonu (99:118) in Utahu (109:114).