Beno Udrih je dobro izkoristil zajetno minutažo, ki jo je dobil v začetni peterki Miamija. Foto: Reuters

Ne spomnim se, da bi v zadnjih štirih ali petih minutah dosegli kakšno točko s polaganjem. Preganjali smo jih s črte za tri točke, oni pa so skušali zadevati z meti iz polrazdalje.

Hassan Whiteside
Hassan Whiteside je bil nerešljiva uganka za košarkarje Denverja. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Kyrie Irving (najboljši strelec Clevelanda) v boju za žogo z Dwightom Howardom. Foto: Reuters

Prvo ime srečanja je bil sicer Hassan Whiteside, ki je s trojnim dvojčkom (ustavil se je pri 19 točkah, 17 skokih in kar 11 blokadah) znatno pomagal svoji ekipi. To pestijo številne težave s poškodbami. Ob Dragiću je prvič letos tekmo zaradi poškodbe ramenskega sklepa izpustil še Dwyane Wade.

Whiteside izjemen (tudi) v obrambi
Miamiju v prvem polčasu ni kazalo dobro. Vročica je za gostitelji iz Kolorada zaostajala že za 18 točk, nato pa v 3. četrtini stopila na plin in Denver nadigrala s 30:16. Glavna akterja pri vrnitvi sta bila Whiteside in Chris Bosh, ki sta skupaj v drugem polčasu dosegla 26 točk. Še posebej učinkovit je bil Whiteside, ki je z izjemno igro v obrambi paral živce varovancev Michaela Malonea in jih pomagal zadržati pri zgolj 28-odstotnem metu iz igre. "Ne spomnim se, da bi v zadnjih štirih ali petih minutah dosegli kakšno točko s polaganjem. Preganjali smo jih s črte za tri točke, oni pa so skušali zadevati z meti iz polrazdalje," je po tekmi dejal Whiteside, ki je drugič v letošnji sezoni in tretjič v karieri dosegel trojni dvojčka.

Odločile Bosheve točke
Denver je slabi dve minuti pred koncem še poravnal izid prek Darrela Arthurja (95:95), nato pa se mu je met ustavil. V izdihljajih tekme je bil učinkovit Bosh, ki je najprej zadel iz polrazdalje, nato pa šest sekund pred koncem dodal še točko s prostega meta. Met za podaljšek je na drugi strani sekundo pred koncem zapravil Jameer Nelson. Udrih je v 37 minutah iz igre metal 5/10 (1/2 za tri), zbral je 11 točk, 3 skoke, 11 podaj, enkrat je še ukradel žogo.