Nikola Janković je v 33 minutah prispeval 24 točk, zgrešil je le tri mete in dodal še sedem skokov. Foto: www.alesfevzer.com
Mirko Mulalić
Krka
Črni niz košarkarjev Krke se nadaljuje. Foto: BoBo

Ljubljančani so bili ta teden prave ptice selivke, saj so domače tekme v petih dneh igrali na treh lokacijah: evropsko tekmo v sredo v Stožicah, državno prvenstvo v petek na Ježici, danes pa so se preselili v svoj nekdanji dom v Tivoliju.

Mulalić blestel v prvem polčasu
Zadnje kadrovske spremembe so od petka iz tabora zeleno-belih odnesle Marka Mladjana in Rusa Semjona Šaškova, kljub kratki klopi pa so gostitelji v prvem polčasu igrali zelo dobro. Po zaslugi dveh zaporednih trojk Mirka Mulalića ob izteku druge četrtine so imeli od odmoru osem točk naskoka (45:37).

Gostujoči navijači poskrbeli za dimno zaveso v Tivoliju
V tretji četrtini je v Tivoliju na tribunah za nered poskrbela gostujoča navijaška skupina Tornado, ki je z baklami naredila megleno zaveso in sodniki so morali narediti krajšo prekinitev. Po tej so se bolje znašli gostje, ki so tretjo četrtino dobili z 21:10 in imeli tri točke prednosti (55:58).

Ramljak zgrešil trojko za zmago
V zadnji četrtini sta bili ekipi povsem skupaj, tehtnica se je pred zadnjo minuto rahlo nagnila na stran Zadra. Ivan Marinković je zadel prosti met za vodstvo gostov (75:76), a je nato dva prosta meta zadel Brandon Jefferson. Zadrčani so izgubili žogo, a je Devin Oliver prvi prosti met vrgel katastrofalno - žoga se ni niti dotaknila obroča, drugega pa je zadel. Trojko iz težkega položaja je ob pisku sirene zgrešil Ivan Ramljak.

Pri gostih je bil najboljši strelec Marinković s 17 točkami, pri Ljubljančanih pa je bil neustavljiv Nikola Janković s 24 točkami.
Okorn zadovoljen z igro v končnici
"Mislim, da smo bili nekoliko nervozni. Breme zmage se je dalo čutiti na srečanju. Morali smo zmagati. V prvem polčasu smo imeli nekaj priložnosti, da se oddaljimo. Mislim, da smo bili energetsko dobri in ritem je bil oster. V drugem polčasu smo vrhunsko branili, ampak v napadu smo grešili. V tistem trenutku bi morali narediti razliko. V končnici smo imeli tudi nekaj sreče. Zadovoljen sem, da smo zdržali. Verjamem, da bomo v nadaljevanju sezone izgledali veliko boljše, saj se nam ritem tekem počasi umirja. Imeli bomo več časa za regeneracijo in trening. Zadovoljen sem z igro v končnici," je poudaril trener Gašper Okorn.
Naslednjo nedeljo bodo zeleno-beli gostili ekipo Mega Leksa, ko se začenja druga polovica drugega dela Lige ABA.

Cibona že do odmora nadigrala Krko
Zadnje zmage so se Novomeščani veselili 23. novembra v državnem prvenstvu, od tedaj pa so izgubili štiri tekme v Ligi ABA in eno v Ligi Nova KBM.

Začetek negativnega niza sovpada s poškodbo prvega strelca Marka Lukovića (povprečje 17,5 točke, osem skokov), ki se Krki še posebej pozna v igri pod obročema. Cibona je tokrat skok dobila z 32:18, vprašanje o zmagovalcu pa je rešila že v prvem polčasu. Dvomestnega zaostanka Krka v nadaljevanju ni spravila na enomestno številko; še najbližje je bila v tretji četrtini, ko se je razlika za trenutek spustila na 13 točk.

Pri Krki sta največ točk dosegla Američana Dominique Tequan Elliott (15) in Ronald Lee Curry (13), v vrstah Cibone pa sta lep delež k zmagi dodala slovenska igralca Žan Mark Šiško, ki je ob stoodstotnem metu dosegel 15 točk, ter Nebojša Joksimović, ki je bil ob sedmih točkah prvi podajalec Zagrebčanov (6).