Union Olimpija se je z Maccabijem večkrat srečala v Evroligi, tokrat pa sta se moštvi prvič pomerili v Evropskem pokalu. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so z izjemo vodstva Maccabija s 3:0 vodili večji del prve četrtine, ki so jo dobili s 16:20. Tudi v drugi četrtini so bili gostje dolgo v majhni prednosti, nazadnje pri izidu 32:33 dobri dve minuti pred koncem prvega polčasa. Izraelci so na odmor odšli z vodstvom 40:35.
Na začetku tretje četrtine je najboljši strelec Maccabija Taylor Rochestie (20 točk) s trojko povišal na 46:37, v nadaljevanju pa je razlika narasla na 17 točk (70:53 in 72:55). V zadnji četrtini Olimpija bližje kot na devet točk zaostanka ni prišla. Največ točk pri Olimpiji je zbral Ronalds Zakis, 14.

Na drugi tekmi v skupini M je Unics Kazan s 84:74 premagal Nižni Novgorod. V naslednjem krogu bodo zeleno-beli prihodnjo sredo v Stožicah gostili Unics.