Dino Murić je 14 od svojih 18 točk dosegel v prvi četrtini. Foto: BoBo
Cibona
Aleksandar Džikić
Trener Krke Aleksandar Džikić je po sobotni zmagi nad Olimpijo gotovo pričakoval več. Novomeščani so v Ligi ABA izgubili sedmič na zadnjih osmih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija v zadnji minuti prepustila zmago Ciboni

Ljubljančani so v Stožicah po prvem polčasu vodili s 50:35, a nato zelo slabo začeli tretjo četrtino. Cibona se je z delnim izidom 0:8 in nato 2:13 v 25. minuti približala na 52:48. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 63:58.
Sredi zadnje četrtine je prednost znova narasla na lepih 12 točk (72:60) in kazalo je, da bo Olimpiji uspelo priti do devete zmage v tej sezoni. Toda gostje so se hitro približali na 72:69, nato pa je Dino Murić, ki je v prvi četrtini zbral 14 točk ob metu 5/7, zgrešil še štiri proste mete zapored. Dobro minuto pred koncem je dva le zadel in s svojima prvima točkama v drugem polčasu (skupaj 18) povišal na 74:69.
V zadnji minuti so si zeleno-beli ob nezbrani igri privoščili preveč napak in zmago izpustili iz rok. Ante Žižić je 11 sekund pred koncem popeljal Zagrebčane v vodstvo s 74:75, Cibona pa je tekmo končala z nizom 0:8. Ljubljančani so imeli pri zaostanku za točko še dovolj časa za zadnji napad, ki pa ga je Marko Marinović sklenil z nenatančnim metom s polrazdalje. Klemen Prepelič je trojko za podaljšek ob sireni zgrešil. Olimpija je mimo koša vrgla deset prostih metov (12/22).

Novomeščani ves čas v zaostanku
Krka je oktobra v 1. krogu Cedevito doma premagala, v Zagreb pa se je odpravila z lepo popotnico - sobotno zmago nad Ljubljančani. Toda to ji ni kaj prida pomagalo, ves čas je bila v zaostanku in na koncu klonila za 25 točk. To je njen drugi najvišji poraz v sezoni.
Dolenjci so bili v Domu sportova brez možnosti za uspeh. Že v štartu so zaostali za tekmecem, ki je nato rutinirano držal prednost in zanesljivo prišel do desete zmage. Cedevita je bila v prvem polčasu odlična v napadu: do 15. minute, ko se je razlika prvič povzpela na 20 točk (46:26), je iz igre zgrešila vsega pet metov (17/22).

Ob takšni predstavi in ob dejstvu, da tudi Krka ni bila slaba v napadu, je Cedevita v prvem polčasu dosegla 55 točk, za malenkost skromnejša pa je bila v drugem delu. Vseeno je na koncu prvič letos v Ligi Aba prišla do "stotice", ki je hkrati šele tretja med vsemi klubi v tej sezoni.

Pri Krki so bili najučinkovitejši Erjon Kastrati, ki je dosegel 20 točk ob metu iz igre 9/11, Mirko Mulalić s 16 točkami in Chris Booker, ki jih je zbral 14. Prvi strelec Novomeščanov Malcolm Armstead je v statistiko vpisal 3 točke in 10 podaj.

Izjavi po tekmi

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Izjemno smo si želeli popraviti slab vtis iz Novega mesta in odigrati dobro tekmo. Imeli smo skoraj dobljeno tekmo, kar pa nismo uspeli izkoristiti. Mislim, da je nocoj zmagala srečnejša ekipa. Svojim fantom nimam kaj zameriti, saj so se borili od prve do zadnje minute. Vem, da jim ni lahko. Igrali smo brez Rupnika, ki si je poškodoval hrbtenico, zato smo imeli še enega igralca manj na ključnem položaju organizatorja igre. Naredili smo preveč napak, kar so izkušeni gostje izkoristili. V drugem polčasu so dosegli preveč lahkih košev in se približali. Vložili smo veliko napora in povedli za več kot deset točk pet minut do konca, to prednost bi morali obdržati. Na koncu je odločal en met in nam se ni izšlo."

Slaven Rimac, trener Cibone: "Vedeli smo, da bodo domačini pod pritiskom, saj imajo odlično ekipo, ki se lahko bori za končnico Lige ABA. V drugem delu tekme smo to izkoristili, saj so mogoče gostitelji že mislili, da je tekma dobljena, kar se velikokrat zgodi. Igrali smo preveč mehko v prvem polčasu. V drugem polčasu smo le zadeli nekaj težkih metov iz zahtevnih položajev ter ob koncu imeli precej več sreče kot Olimpija."