Union Olimpija vodila od druge četrtine do konca

V ponovitvi lanskega finala DP-ja je Rogaška v Šentjurju slavila s 77:84. Helios je bil s 76:66 boljši od Zlatoroga.
Kar pet ekip ima zdaj po tri zmage in dva poraza, na dnu lestvice pa je Tajfun, ki je še brez zmage. Na prvem mestu je zaradi najboljše razlike v koših Olimpija. Ljubljančani so še tretjič v tej sezoni porazili Krko, saj so dobili tudi oba dvoboja v Ligi ABA.

Krka je dobila prvo četrtino z 18:13, drugo pa je Olimpija odprla z delnim izidom 0:6 in povedla. Gostitelji so v nadaljevanju še vodili z 29:23, a je gostom uspel nov niz za vodstvo z 29:33. Ob polčasu je bilo 30:33.

V 26. minuti je Olimpija prvič ušla na več kot 10 točk (32:44) in dve minuti pozneje vodila že s +17 (34:51). Novomeščani so se še pred koncem tretje četrtine približali na -8 (44:52) in s tem zaostankom tudi začeli zadnjih 10 minut (47:55). Matic Rebec je zadel trojko za 50:55, a so se Ljubljančani hitro zbrali in se znova odlepili (50:62 in 53:65). Bližje kot na -5 (61:66) dobre štiri minute in pol pred koncem krkaši niso več prišli. Ko je Mitja Nikolić uspešno vrgel izza črte za tri točke za vodstvo z 62:75, je bila tekma odločena. Olimpija je trojke metala 10/23.

Sava Lešić se je izkazal z 22 točkami in 12 skoki, pri domačih pa je bil najboljši strelec Ive Ivanov s 14 točkami.
Tajfun brez Clarka
Slatinčani so pri sosedih v Šentjurju po treh četrtinah vodili za 11 točk. Tajfun, ki je nastopil brez prvega strelca in podajalca ekipe Ceole Clarka (počena kost v palcu), ni bil enakovreden tekmec, saj so imeli gostje več razpoloženih igralcev. Izstopal je Tadej Ferme z 19 točkami (trojke 4/6).
Domžalčani zadnjo četrtino dobili za 11 točk
Helios je do zmage nad Zlatorogom prišel v zadnji četrtini, ki jo je dobil z 28:17. Po petih zaporednih točkah Luke Vončine je prevzel vodstvo s 57:52, ga v naslednjih minutah nadgradil na 67:54 ter ob koncu zanesljivo slavil.
Izjavi po tekmi

Vladimir Anzulović, trener Krke: "Čestitke Unionu Olimpiji za zasluženo zmago. Mi take tekme ne moremo dobiti, če ne igramo s pravo energijo. Tokrat je nismo imeli. Žal mi je, da nismo imeli zdravega Dragiše Drobnjaka, ki je igralec, ki to energijo prinaša. Že pred tekmo je imel vročino in če bi za to vedel, sploh ne bi igral. Hvala mu, ker se je žrtvoval in šel na igrišče. Olimpija je bila boljša, zadela je veliko metov z razdalje, še posebej prek visokih igralcev, ki nam jih v določenem trenutku tekme ni uspelo ustaviti. To je bilo odločilno."

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Čestitke fantom za prikazano igro. Zmaga je posledica kolektivne igre in pravega pristopa k tekmi."