Richard Shields, Marko Popović
Richard Shields je tudi tokrat navdušil v dresu Krke. Foto: Drago Perko
Rade Mijanović je s Heliosom vknjižil prvo zmago v Ligi NLB.
Rade Mijanović je s Heliosom vknjižil prvo zmago v Ligi NLB. Foto: Drago Perko

Košarkarji iz dolenjske prestolnice so se morali za zmago kar potruditi, saj so odločilno razliko dosegli šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 19:10. Najboljši strelec zeleno-belih je bil Smiljan Pavić z 20 točkami.

Napeto v Novem mestu
Začetek srečanja je ponujal izenačeno igro, kjer se rezultat na semaforju ni odločno premaknil v korist katerekoli ekipe. Šele zadnje tri minute prvega polčasa in točke Davorja Marcelića so bile "krive", da so gostitelji na odmor odšli s prednostjo šestih točk (47:36). Enako kot v prvem delu igre, so tudi tokrat trdoživi gostje, ki so v prejšnjem krogu padli v Tivoliju, z delnim izidom 6:0 izenačili na 43:43, nekaj minut kasneje pa so celo povedli (59:60). Košarkarji so v uvodnih minutah zadnje četrtine napravili delni izid 8:0, kar je zadostovalo za vodstvo s 70:60. Varovanci Zorana Sretenovića so se približali na 71:67, kaj več pa jim zaradi uspešnega metanja prostih metov Krke ni uspelo.

Američana za zmago Heliosa
Že v petek je bilo v domžalskem Komunalnem centru odigrano srečanje med Heliosom in hrvaškim pokalnim prvakom Zagrebom, ki je na Gorenjsko prišel brez treh poškodovanih igralcev. Že v prvi četrtini je Nicholas Jacobson dosegel 16 točk in sam ugnal moštvo iz hrvaške prestolnice, pri kateremu sta se strelsko najbolje predstavila Ante Tomić in Petar Babić (21 točk). Pri Domžalčanih sta blestela oba Američana Jacobson in Alvin Snow, ki sta skupaj dosegla več kot polovico domžalskih košev (51).

Bitka se je šele začela
"V zadnjem času so nas okaraktirizirali, da igramo košarko na meji incidenta. Upam, da smo v tem srečanju dokazali, da znamo igrati dopadljivo, da znamo ugajati publiki, in da nam na koncu uspe tudi zmagati. Dosegli smo prvo zmago, toda bitka se je šele začela," je po tekmi dejal Rade Mijanović, ki se bo s svojo ekipo v naslednjem krogu podal v Podgorico.

Deja vu zmajev v Splitu
Union Olimpija je po četrtkovem porazu proti TAU Cerámici poskrbela še za eno dramatično končnico, v kateri je brez Marka Miliča, ki je zaradi bolečin v kolenu obsedel na klopi, zopet potegnila kratko. Varovanci Aleksandra Džikića, pri katerih je največ točk (18) dosegel Vlatko Ilievski, so v 24. minuti zaostajali že za 17 točk, a se v zadnji četrtini še enkrat več vrnili med žive.

Ponovil se je evroligaški scenarij, Jonathan Wallace je v predzadnji minuti zadel trojko, zmaji so povedli z 62:60, kasneje pa je izenačil Mario Delaš. Ob koncu je dva prosta meta zadel Eddie Shannon in gostom prizadejal tretji poraz. Pri Ljubljančanih je prvih sedem minut dočakal Frank Robinson, ki je zabeležil en skok in dve izgubljeni žogi, drugi Američan JaJuan Smith pa zaradi osebnih razlogov že zapušča moštvo izpod Rožnika.

Zvezda ponižana v Zagrebu
Zanimivo je bilo tudi v Košarkarskem centru Dražena Petrovića, kjer je gostovala do tega kroga še neporažena Crvena Zvezda. Ta se je "volkovom" dostojno upirala le v prvi četrtini (19:14), v nadaljevanju pa so gostitelji popolnoma strli odpor Beograjčanov in jih ugnali s 86:63, poraz pa bi bil lahko še hujši, saj so varovanci Velimirja Perasovića v 33. minuti vodili že s 32 točkami razlike. Bosna je s točko razlike ugnala favorizirano ekipo FMP-ja, medtem ko je Partizan doma slavil proti Budućnosti.