Košarkarji Krke so se drugič prebili v finale Lige ABA 2 in so na dobri poti, da se po letu dni znova vrnejo v prvoligaško jadransko druščino. Jan Špan (iz igre 8/12) je dosegel 21 točk, imel je tudi štiri asistence. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović
Domžalska dvorana je bila na večernem dvoboju nabito polna in tako bo gotovo tudi v nedeljskem finalu. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Oslabljena Krka je proti mladi ekipi Podgorice odigrala zrelo in brez večjih nihanj držala prednost 52:44 po prvem polčasu. Met iz igre je bil 56-odstoten, Krka je zadela osem od dvajsetih trojk. Ko je dobri dve minuti pred koncem izza črte zadel Rok Stipčević, je prednost narasla na 83:71. Jan Špan je dosegel 21 točk (trojke 3/5).

Helios Sunsi so na krilih polne dvorane (1500 gledalcev) ob polčasu vodili z 51:34, pri čemer je Blaž Mahkovic v prvih 20 minutah dosegel 15 točk, mladi Tibor Mirtič (letnik 2003) pa 10 točk in 5 skokov.

Po treh četrtinah je Helios vodil celo za 24 točk (79:55), a so sledile krizne minute v napadu, tako da je v zadnji četrtini domžalska ekipa prvi koš dosegla šele v 35. minuti, kar so gostje izkoristili in zaostanek prepolovili (79:67). Čeprav je Helios naenkrat delal precej napak, pa zmaga vendarle ni bila ogrožena. Na koncu je bil Mahkovic s 24 točkami prvi strelec. Austin Luke je dosegel 17 točk in 10 asistenc.

Helios (na fotografiji Blaž Mahkovic) je odlično odigral tri četrtine, tako da tudi številne napake v zadnji četrtini niso bile usodne. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Liga ABA 2, turnir osmerice v Domžalah, polfinale:
KRKA (2) – PODGORICA (3)
86:74 (24:21, 28:23, 14:16, 20:14)
Špan 21, Vucić 15, Stipčević 13, Spasojević in Škedelj po 11, Stergar 7, Cerkvenik 5, Stavrov 3; Anđušić 16, Bogavac 15.

HELIOS SUNS (1) – ŠIROKI (5)
91:79 (19:20, 32:14, 28:21, 12:24)
Mahkovic 24, Luke 17, Buljević 13, Mirtič 12, Oman 10, Bačvić 9, Ferme 3; Kraljević 16.

Finale bo v nedeljo ob 20.30. Prvak bo napredoval v Ligo ABA, podprvak pa bo s predzadnjim iz Lige ABA igral dodatne kvalifikacije.