Jasmin Hukić - prvi junak večera. Foto: RTV SLO
Marko Milič
Kapetan Marko Milič je proti močnemu nasprotniku izredno vodil svojo ekipo. Foto: RTV SLO
Marko Milič in Matjaž Smodiš
Marko Milič in Matjaž Smodiš sta bila trdo bitko. Foto: RTV SLO
Ronell Taylor in Theo Papaloukas
Goran Jurak
Goran Jurak je imel indeks kar 25. Foto: EPA
Sani Bečirovič
Sani Bečirovič: na prejšnji evroligaški tekmi je počival, tokrat odločal. Foto: Reuters
Olimpija - CSKA: zadnje 3 minute in pol
Veliki CSKA padel v Tivoliju

Drugo zaporedno, še bolj neverjetno zmago po Olympiacosu je v zadnji sekundi prinesel kapetan Marko Milič, ki je v zadnji četrtini dosegel kar 8 točk. Evropski podprvaki so odlično stopnjevali ritem, zmajem v izenačenem obračunu dovolili najvišjo prednost le štirih točk, po zabijanju Marcusa Goreeja pa povedli že z 62:54.

Tesen izid odločil Milič

Zmaji so lov na zmago začeli v 37. minuti, ko je Milič znižal na 67:63, s petimi točkami zapored pa je na 68 poravnal Jasmin Hukić. Nato sta bila s prostima metoma uspešna Saša Dončič in Matjaž Smodiš, ki mu je Air Milko v zaključku dal dva koša, prvega za 72:70, drugega pa za zmago, vmes je s prostima metoma na 72 poravnal Jon Robert Holden.

Hukić za izreden večer imel vsaj dva razloga
Prvi domači junak je bil Jasmin Hukić, ki je za izredno predstavo (23 točk, od tega trojke 6/10) imel vsaj dva razloga: sobotno rojstvo sina, pred tekmo pa so pod strop nabito polne ledene dvorane prvič v zgodovini ljubljanskega kluba dvignili dres Iva Daneua s številko 13, številko, ki se je to nepozabno sredo lesketala tudi na Hukićevem hrbtu.

Velika zmaga proti velikemu klubu
Večer se je tako začel in končal s slavjem ter veliko zmago. Zmago proti evropskem prvaku iz leta 2006 in petkratnemu zaporednemu udeležencu zaključnega turnirja Evrolige, ki ima v ekipi mnoge najboljše košarkarje na stari celini, tudi Matjaža Smodiša. Z 18 točkami je sicer bil prvi gostujoči strelec, a mu tokrat Tivolija ni uspelo zapustiti z dvignjeno glavo.

Ob Olimpiji navdahnjena še Jurak in Bečirovič
Slovenski večer sta z izjemnima predstavama zaokrožila nekdanja člana tivolskega kluba Goran Jurak in Sani Bečirovič. Prvi je bil ob porazu v Sieni (89:64) z 19 točkami in 11 skoki prvi strelec in skakalec Žalgirisa, Sani pa je bil ob zmagi Panathinaikosa na gostovanju pri Partizanu (90:94) s 16 točkami skupaj z Dimitriosom Diamantidisom najuspešnejši pri Grkih.

89:64 (21:10, 22:19, 23:26, 23:9)
Ress 16, McIntyre 13; Jurak 19 (za 2: 8/9, za 3: 0/3) in 11 skokov v 31 min, Popović 11.

77:73 (21:21, 12:19, 21:21, 23:12)
Massey 28, Tsaldaris in Terry po 10; Kelley 15, Warren in Ayuso po 13.

LE MANS - LIETUVOS RYTAS
77:83 (16:23, 21:16, 23:19, 17:25)
Ricci 20, Clancy 15; Price 25, Petravičius 14.

85:66 (20:10, 22:24, 23:13, 20:19)
Solomon 21, Kutluay 17, Kaan 14, Preldžič in Vidmar nista igrala; Lorbek 15 v 26 minutah, Stefansson 13.