Petrol Olimpija je v Stožicah morala priznati premoč italijanskemu prvaku. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Košarkarji Petrola Olimpije so v Fibini Ligi prvakov slavili le enkrat, Foto: Žiga Živulović jr./BoBo

Dobro smo začeli tekmo, predvsem v obrambi. V drugem polčasu nismo našli predvsem ideje v napadu. Vse to se na tej ravni ne sme dogajati. Imeli smo preveč izgubljenih žog, ki so potem rezultirale v lahkih koših nasprotnika.

Jordan Morgan, košarkar Petrola Olimpije
Jordan Morgan je bil najučinkovitejši pri Petrolu Olimpiji, dosegel je dvojni dvojček (20 točk in 13 skokov). Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Okorn besen po porazu v Stožicah

Za Ljubljančane je bila to osemnajsta tekma v štirih različnih tekmovanjih v dobrem mesecu. Utrujenost se jim je poznala zlasti v drugem polčasu, ko so zapravili prednost iz prvega polčasa, vodstva gostov pa ob nizu izgubljenih žog in nizkem odstotku zadetih metov z razdalje niso več znali obrniti v svojo korist.

Gostje so v Stožicah vpisali novo zmago, imajo le en poraz, in sicer proti grškemu AEK-u po podaljšku. Ljubljančani pa ostajajo le pri eni zmagi, prejšnji teden so bili boljši od Estudiantesa.

Olimpija začela odlično

Ljubljančani se niso ustrašili favoriziranih gostov, v prvi četrtini so si po trojki Gregorja Hrovata priigrali dvomestno prednost (20:10). V drugi četrtini so se Benečani približali, a je Olimpija vseeno spet zbežala na +10 (28:18). Gostje so po nekaj zaporednih koših in nešportni osebni napaki Dražena Bubnića zaostajali le še za tri točke (29:26), a je nato kapetan Olimpije dosegel štiri zaporedne točke (33:26). Vztrajnim Benečanom se je do konca prvega polčasa le uspelo približati (36:31).

Vrnitev Italijanov
Po vrnitvi na parket so Italijani zaigrali "na polno", izboljšali so met iz igre in po slabih dveh minutah že ujeli Ljubljančane (36:36) ter jih tudi prehiteli. Povedli so za šest točk (40:46). Olimpija je zmanjšala zaostanek (42:46), nato pa sta se obe ekipi zaustavili. Po dveh minutah igre so prvi zadeli Benečani (42:48). Olimpija je odgovorila z dobro obrambo, ki ju je kronala z uspešno zaključenima napadoma (46:48).

Olimpiji je v zadnji četrtini uspelo zapretiti (50:52), a so se Benečani na krilih Ressa, ki je zadel dve pomembni trojki, spet oddaljili (57:65), trojko je dodal še Orelik in Italijani so prvič na tekmi imeli dvomestno prednost (57:68). Koš in prosti met je nato v naslednjem napadu izkoristil Badžim (60:68), sledil je mrk na obeh straneh. Kar tri minute ekipi nista dosegli koša. Prvi so zadeli Benečani (60:70). Za Olimpijo je zadnjih šest točk zadel Hrovat, kar ni bilo dovolj, saj so bili Benečani strelsko razpoloženi. Zmagali so s 66:76.

V naslednjem krogu Lige prvakov bo Olimpija gostovala pri AEK-u iz Aten. Tekma bo 15. novembra.