Jure Zdovc je pred začetkom sezone kot enega izmed glavnih ciljev izpostavil uvrstitev na zaključni turnir. Foto: EPA

Tekma je bila pred 1.500 gledalci izjemno živčna in napeta, saj je bilo skupaj dosojenih 50 osebnih napak. Med številnimi tehničnimi napakami je "kratko potegnil" tudi gostujoči trener Duško Vujošević, ki je bil na začetku drugega polčasa izključen. Črnogorski strokovnjak je konec tekme tako pogledal kar na tribuni skupaj s Petrom Vilfanom, nekdanjim košarkarjem Olimpije in Partizana.

Vesely iz igre zgrešil le en met
Pri Srbih je blestel Jan Vesely, ki se je kalil tudi pri Slovanu. Čeh je dosegel kar 27 točk, zadel vseh osem metov za dve točki, od štirih poskusov za tri pa je zgrešil le enkrat. 19-letnik je predstavljal nerešljivo uganko za zmaje in je bil tudi med glavnimi akterji ob koncu tretje četrtine, ko so si Beograjčani priigrali vodstvo z 8 točkami razlike (52:60). Olimpiji se je nekajkrat sicer uspelo povsem približati, a so košarkarji Partizana vedno našli odgovor in na koncu prišli do zanesljive zmage.

Do konca še dve gostovanji
Slovenski prvaki ostajajo na petem mestu in imajo do konca naporen spored, saj gostujejo pri Ciboni in Hemofarmu, v Tivoli pa prihaja Helios. Na zaključni turnir se bodo uvrstile prve štiri ekipe.