Goran Dragić je izkoristil dane minute po poškodbi prvega organizatorja igre Kyla Lowryja. Foto: EPA

Gogi en velik poklon z moje strani! Sezona je fantastična, vsem si pa dokazal, da si lahko starter v skoraj vsaki ekipi. Kar me še posebej veseli je to, da imaš še vedno veliko prostora za napredek, imaš predrznost modernega organizatorja in zame tisto najboljše, romantiko in poteze najboljših igralcev bivše skupne države.

Uporabnik Mojega spleta Triptico
Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki je spet dokazal, da sodi med najboljše košarkarje tega trenutka. Foto: Reuters
Dwyane Wade
Dwyane Wade je iz igre metal 12/19. Foto: Reuters
Joakim Noah in Jason Maxiell
Chicago je še 14. zapored premagal Detroit. Foto: Reuters

Dragić je med drugim zadel tri trojke in podelil sedem podaj. Še na 14. zaporedni tekmi je dosegel vsaj 10 točk, s čimer je postavil osebni rekord. Rakete so v svoji dvorani še 12. zapored premagale Grizlije. Rdeča trojka se je spet izkazala z odličnimi akcijami (na dnu novice si lahko ogledate izjemen prodor ob koncu tretje četrtine).

Camby se je med Raketami dobro znašel
Izkazal se je tudi 38-letni veteran Marcus Camby, ki je ujel 16 odbitih žog in prispeval šest blokad. "Marcus je starejši igralec, ki je še vedno željan tekmovanja in dokazovanja. Vsak trenutek izžareva ljubezen do košarke, res smo veseli, da nas je pred kratkim okrepil," je bil zadovoljen trener Kevin McHale.

Milwaukee se je približal New Yorku
Zmage se je veselil tudi Beno Udrih. Njegov Milwaukee je v gosteh ugnal Cleveland s 121:84, slovenski reprezentant je dosegel 7 točk. Vse je bilo odločeno že ob polčasu, ko so Bucksi vodili z 71:44. Milwaukee na lestvici Vzhodne konference ostaja deveti, razveselil pa ga je še poraz New Yorka, edinega tekmeca za osmo mesto. Kratkohlačniki so klonili v Atlanti s 100:90.

Prvaki še šestič zapored v gosteh ugnali Orlando
Dallas je v gosteh premagal Orlando s 100:98. Zadnji koš je šest sekund pred sireno dosegel Dirk Nowitzki (28 točk, met iz igre: 9/18). Dallas je zaostajal že s 15 točkami razlike, zadnjo četrtino pa je dobil z 29:20 in tako niz zmag v Orlandovi dvorani podaljšal na šest.

Wade se je na žalostno novico odzval s 30 točkami
Tudi lanski finalist Miami je do nove zmage prišel po zaslugi izjemne zadnje četrtine. Vročica je v gosteh premagala Toronto s 113:101, v zadnjih 12 minutah pa je bilo 30:18. Po 30 točk sta dosegla Chris Bosh in Dwyane Wade. Zadnji je bil še dodatno motiviran, saj si je želel odlične igre po slabi novici - v Čikagu je bil v strelskem obračunu ranjen njegov nečak. V nasilju je bilo ranjenih 13 ljudi, dva sta umrla.

Liga NBA, tekme 30. marca:
HOUSTON - MEMPHIS 98:89
Dragić 25 (met: 9/14), 3 skoki in 7 podaj v 34 minutah, Lee 17, Budinger 13; Gay 20, Gasol 19, Allen in Mayo po 15.
CLEVELAND - MILWAUKEE 84:121
Irving 29, Gee 19; Jennings 28, Ilyasova 20, Dunleavy 16, Udrih 7 (met: 3/6), 3 skoki in 10 podaj v 25 minutah.
TORONTO - MIAMI 101:113
DeRozan 28, Bargnani 27, Johnson 12 in 12 skokov, Calderon 9 in 16 podaj; Bosh in Wade po 30, James 26, Chalmers 14.
WASHINGTON - PHILADELPHIA 97:76
Martin 20, Crawford 17, Nene 16, Seraphin 14; Williams in Young po 14.
CHARLOTTE - DENVER 88:99
Henederson 21, Maggette 19; Afflalo 19 in 11 skokov, Brewer 17, Lawson 14.
ATLANTA - NEW YORK 100:90