Saša Vujačić je na prvi tekmi za Netse proti Torontu trojke metal 0/5, tokrat 2/4. Imel je tudi 3 ukradene žoge. Foto: MMC RTV SLO
Goran Dragić
Oslabljeni Sunsi so presenetljivo zmagali v Oklahoma Cityju. Foto: Reuters

Slovenski branilec je igral 30 minut in prispeval 10 točk (met 4/10), 6 skokov in 3 podaje. Resda sta bila najzaslužnejša za zmago prvi organizator igre Devin Harris (22, 8 podaj) in center Brook Lopez (16), a ključno vlogo pri uspehu Netsov so imeli rezervisti. Vujačić je dosegel rekord sezone, enako tudi Stephen Graham (11) in Troy Murphy (8, 5 skokov).

Trener ga je pohvalil
Nad pomembnim doprinosom rezervistov je bil navdušen tudi trener Avery Johnson. Komplimente je delil tudi Vujačiću. "Zadevali so v ključnih trenutkih. Saša zna igrati. Je izjemen borec in vedno misli, da bo zadel svoj naslednji met," je povedal Johnson. Tudi Vujačiću se je smejalo: "Lepo je spet biti na parketu in dosegati koše. Minilo je kar precej časa, odkar sem igral tako pomembno vlogo."

Ob parketu tudi Sašina zaročenka Šarapova
Dodatno motivacijo mu je zagotovo dajala njegova zaročenka, nekdanja šampionka Wimbledona, Marija Šarapova, ki je zanj navijala iz prvih vrst.

Še vedno v supergah Lakersov
Vujačić je na drugi tekmi v dresu New Jerseyja še vedno nosil superge Lakersov. "Slišal sem opazke iz občinstva glede moje obutve. Še vedno čakam nove superge. Upam, da jih bom imel do naslednje domače tekme," je povedal Vujačić.

11 točk in 5 podaj Dragića
Uspešen večer je tudi za Goranom Dragićem, ki je v zmagi Phoenixa na gostovanju v Oklahoma Cityju (113:110) prispeval 11 točk (4/7) in 5 podaj v 32 minutah. Po poškodbi se je v ekipo vrnil Steve Nash (20, 10 podaj), ni pa bilo še novih okrepitev iz Orlanda - Vinca Carterja, Marcina Gortata in Mickaela Pietrusa. Blestel je 38-letni veteran Grant Hill, ki je dosegel 30 točk, največ po skoraj šestih letih.

Udrih v 37 minutah brez koša iz igre
Tekmo s Houstonom pa bo skušal čim prej pozabiti branilec Sacramenta Beno Udrih, ki v porazu svojega moštva (102:93) v 37 minutah ni zadel iz igre (0/7). Savinjčan je dosegel 6 točk (prosti meti 6/6) ter dodal še 7 podaj.

Tekme 19. decembra:
NEW JERSEY - ATLANTA 89:82
Harris 22, Lopez 16, Vujačić 10 (4/10 iz igre), 6 skokov in 3 podaje v 30 minutah; Bibby 19, Horford in Smith po 15 in 10 skokov.

OKLAHOMA CITY - PHOENIX 110:113
Durant 28, Green, Westbrook in Collison po 19; Hill 30 in 11 skokov, Nash 20 in 11 podaj, Dragić 11 (4/7), 5 podaj in 2 skoka v 32 minutah.

SACRAMENTO - HOUSTON 93:102
Cousins 19, Evans 14, Udrih 6 (0/7), 7 podaj in 4 skoki v 37 minutah; Martin 22, Scola 17, Lowry 13.

BOSTON - INDIANA 99:88
Pierce (10 skokov, 12 podaj), Robinson in Davis po 18, Allen 17; Granger 19, Hibbert 17 in 14 skokov.

TORONTO - LA LAKERS 110:120
Kleiza 26 in 10 skokov, DeRozan 23, Calderon 20 in 12 podaj; Bryant 20, Gasol 19, Bynum 16, Brown 14.

DETROIT - NEW ORLEANS 111:108
Prince 28 in 12 skokov, Gordon 25; West 32, Paul 23 in 10 podaj.