Brandon Jefferson je s 16 točkami in 5 podajami odlično vodil Olimpijino igro. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so po dveh tesnih porazih na gostovanjih tokrat imeli ves čas pobudo in se zasluženo veselijo prve zmage v jadranski ligi. Zlasti odgovor Ljubljančanov po izenačenju gostov tik pred odmorom je zelo spodbuden za novega trenerja Gašperja Okorna pred nadaljevanjem sezone.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Olimpija je na krilih novinca Brandona Jeffersona v 25. minuti tekme tako prišla do vodstva s 55:43, ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine pa je mladi Blaž Mesiček s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo s 66:50. Gostje se do konca tekme niso več resneje približali.

Pri Olimpiji je odlično delovala naveza Jefferson - Nikola Janković, ki je gostom nasula kar 39 točk, dvoštevilčna pri gostiteljih sta bila še mlada slovenska branilca Mesiček (11) in Gregor Hrovat (vseh 10 točk v prvem polčasu). Union Olimpijo v prihajajočem tednu čakajo kar tri tekme v treh različnih tekmovanjih. V sredo bo začela nastope v evropskem pokalu, gost v Tivoliju bo Lokomotiva Kuban Krasnodar, v petek bo v državnem prvenstvu gostovala na Polzeli, naslednjo nedeljo v Ligi Aba pa v Beogradu pri Partizanu.

Krka ponovno brez možnosti pri Budućnosti
Krka je bila brez možnosti pri Budućnosti, ki je v Podgorici slavila zmago z visokih 91:62. Pri poražencih se je najbolj izkazal center Žiga Dimec z 12 točkami. Krka pri Budućnosti ni zmagala že 15 let, od devetih dvobojev so dobili le prvo medsebojno tekmo v Črni gori. Gostitelji so bili vseh štirideset minut za razred boljši tekmec. Dobili so vse štiri četrtine in Krko nadigrali v vseh elementih igre. Še posebej učinkoviti so bili pri metih za dve točki (60%), močni tudi v skokih (38:28) ter kolektivni igri (podaje 19:17).

Novomeščani bodo v naslednjem krogu (17. 10.) gostili vodilno Crveno zvezdo, pred tem pa jih v sredo, 12. oktobra, v Novem mestu čaka novinec v ligi Nova KBM Terme Olimia Podčetrtek.