Paul Milsap je igral odlično, nato pa še zadel odločilen met. Foto: Reuters
Jimmy Butler
V United Centru so se Jimmy Butler in soigralci poigrali z Detroitom. Foto: Reuters
Nikola Jokić
Nikoli Jokiću je ob zmagi Denverja nad Dallasom (117:107) le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Odlični srbski krilni center je zbral 27 točk in 15 skokov. Foto: AP
Washington Wizards
Razočarani košarkarji Washingtona po zgrešenem metu Bradleyja Beala za zmago. Predtem je manj kot sekundo pred koncem Thaddeus Young popeljal Indiano v vodstvo. Foto: Reuters

Westbrook je ob 46 točkah vpisal še 11 skokov in sedem podaj. Zmago je Hawksom v Oklahoma Cityju zagotovil Paul Milsap, ki je po lepo odigranem "pick and popu" s Kylom Korverjem 13 sekund pred koncem s polrazdalje zadel za 110:108. Westbrook je 20 sekund predtem poskrbel za izenačenje. Najboljši domači košarkar je po zadetem metu Milsapa oddrvel v napad. Najprej je ob stiku s Thabom Sefolosho vrgel s prostih metov, zgrešil, a ujel svojo žogo in takoj znova vrgel, vendar je met blokiral Kent Bazemore.

Los Angeles Clippersi so sporočili, da mora Blake Griffin na artroskopijo kolena, zaradi česar bo odsoten med tremi in šestimi tedni. Krilni center letos v povprečju dosega 21 točk in devet skokov.

Po "timeoutu" je Westbrook, ko sta ostali še dve sekund, izza črte poskusil prek roke Bazemora, a je bil njegov met prekratek. Anthony Morrow je žogo odbil do Stevena Adamsa, ki je zabil, todaa sirena je bila hitrejša. "Mislim, da je bila osebna napaka pri metu Westbrooka, kakor je bila tudi v prodoru predtem. Lahko, da se motim. Moram pogledati posnetek," je dejal trener Oklahome Billy Donovan, ki verjame, da sta Bazemore in Sefolosha z osebnima napakama ovirala Westbrooka.

Štiri minute pred koncem so gostitelji vodili za šest, a po zaslugi razigranih Dennisa Schröderja in Milsapa je Atlanta izničila zaostanek. Nemški branilec, ki je zadel vseh deset prostih metov, je odlično vodil gostujočo igro in ob 31 točkah vpisal še osem podaj, Milsap pa je ob 30 točkah ujel 11 odbitih žog.

Biki nadigrali Detroit
V lanski sezoni je Detroit dobil dve napeti tekmi v Chicagu, pred letom dni po štirih podaljških (147:144), tokrat pa Pistonsi niso bili konkurenčni Bullsom. Gostitelji so že po prvi četrtini vodili za 16, ob polčasu pa je bila razlika že neulovljivih 35. Z 19 točkami je bil prvi domači strelec Jimmy Butler, pri gostih pa je le Jon Leuer dosegel dvomestno število točk (16). Beno Udrih je igral pet minut in zadel edini poskus iz igre.

Tekme 19. decembra:
INDIANA - WASHINGTON 107:105
George 27, Teague 23 in 10 podaj; Beal 22, Gortat 21 in 13 skokov.

CHICAGO
- DETROIT 113:82
Butler 19, Gibson 16, Lopez 14; Leuer 16 ... Udrih 2 (1/1 iz igre) in 2 podaji v 5 minutah.

OKLAHOMA CITY - ATLANTA 108:110
Westbrook 46 in 11 skokov; Schröder 31, Milsap 30 in 11 skokov.

MINNESOTA - PHOENIX 115:108
Towns 28 in 15 skokov, Wiggins 26; Bledsoe 27.

DENVER - DALLAS 117:107