Miami je bil v Clevelandu nemočen, Goran Dragić pa je v 34 minutah dosegel 15 točk ob metu iz igre 4/11. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Oklahoma je gostila Houston in izgubila z 99:102, potem ko so gostje v tretji četrtini vodili že za 13 točk. Russell Westbrook je nadaljeval niz tekem, na katerih dosega hkrati po vsaj 10 točk, 10 skokov oziroma 10 podaj. Tokrat se je ustavil pri 27 točkah, 10 skokih in 10 podajah. Foto: Reuters

Ko je štirikratni najboljši igralec sezone (MVP) s polaganjem zadel sedem minut pred koncem, je bila to njegova 27.315. točka v karieri, s čimer je prehitel Elvina Hayesa, že v nekaj tekmah pa lahko ujame Mosesa Malona (27.409 točk) na osmem mestu. "Kadar koli me omenjajo s takšnimi velikani, se mi zdi to kar nekako nerealno," je povedal James, ki je med letoma 2010 in 2014 igral za Miami in osvojil dva šampionska prstana. Goran Dragić (v Miami je prišel po Jamesovem odhodu) je ob metu 4/11 dosegel 15 točk.

Spoelstra okaral svoje centre
Cleveland si je po trojki Irvinga že pred polčasom zagotovil več kot deset točk prednosti. Prvi strelec Clevelanda, ki je zmagal tretjič zapored (potem ko si je prej privoščil tri poraze zapored), je bil sicer Kevin Love z 28 točkami, zbral pa je tudi 15 skokov. Oslabljeni Miami je bil četrtič zapored poražen, Derrick Williams pa je dosegel 17 točk. Trener Erik Spoelstra je bil zlasti nezadovoljen z igro centrov. Hassan Whiteside, ki je bil večino tretje četrtine na klopi, je v 28 minutah dosegel osem točk in imel 12 skokov. Njegovo povprečje je 17,6 točke in 14,7 skoka na tekmo.

Beverley utrujal Westbrooka
Oklahoma City je kljub novemu trojnemu dvojčku Russla Westbrooka izgubila proti Houstonu (99:102). Westbrook je tekmo končal s 27 točkami, 10 skoki in 10 podajami, pri čemer ga je Patrick Beverley zelo utrujal v obrambi, saj je Westbrook zadel le 8 izmed 25 metov iz igre. "Zgrešil sem veliko lahkih metov," je priznal Westbrook, ki je osem sekund pred koncem zgrešil trojko. Ker je bil Beverley krivec za Westbrookovo hujšo poškodbo kolena v končnici leta 2013, so ga gledalci tudi tokrat pričakali z žvižgi.

Chamberlain "ogrožen"
Westbrooku je uspel že sedmi zaporedni trojni dvojček (to se v NBA-ju ni zgodilo od leta 1989) in lovi rekord Wilta Chamberlaina (9) iz leta 1968. V prejšnjih šestih primerih je Oklahoma zmagala, tokrat ne. V tej sezoni je Westbrook kar 12-krat dosegel trojnega dvojčka, v karieri pa je pri številki 49. Houston je zmagal petič zapored, James Harden je v statistiko vpisal 21 točk (met iz igre zgolj 6/23) 12 podaj in 9 skokov.

Liga NBA, tekme 9. decembra:
CLEVELAND - MIAMI 114:84
Love 28 točk in 15 skokov, James 27 točk, 8 skokov in 8 podaj, Irving 23; Williams 17, Dragić 15 (4/11) točk, 3 skoki in 4 podaje, T. Johnson 12.

MINNESOTA - DETROIT 90:117
Wiggins 16; Drummond 22 točk in 22 skokov, Jackson 16... Udrih 2 točki (obe iz prostih metov) v štirih minutah.

SACRAMENTO - NEW YORK 100:103
Cousins 28; Anthony 33 točk, 7 skokov, Porzingis 17, Vujačić 2 točki (1/2) v 9 minutah.

OKLAHOMA CITY - HOUSTON 99:102
Westbrook 27 točk (8/25; trojke 0/7), 10 skokov in 10 podaj; Harden 21 točk, 12 podaj in 9 skokov, Gordon 17.

BOSTON - TORONTO 94:101