Vonteego Cummings (z žogo) je bil drugi strelec Partizana. Foto: EPA
Mile Ilić in Nikola Peković
Mile Ilić in Nikola Peković v boju za žogo. Foto: Reuters

Partizan je večji del tekme lovil tekmeca, ob izenačenju na 62 pa se je zdelo, da bo unovčil večje izkušnje, čeprav je moral od 35. minute igrati brez MVP-ja rednega dela Dejana Milojevića. V napeti končnici so odločali prevsem prosti meti. FMP je bil mirnejši in v Sarajevu je slavila ekipa, v kateri ni niti enega tujca! Presenetljvo, vendar zasluženo.

Tripkovićeva taktika strel v prazno
Uroš Tripković, sicer prvi strelec finala (17 točk), je v zadnji minuti zadel le enega od štirih prostih metov. Zadnjega (pri izidu 73:70) je zgrešil nalašč in Partizanu priboril nov napad. Namesto poskusa za tri, ki bi lahko prinesel podaljšek, je žoga prišla pod koš, kjer je Nikola Peković ob izteku časa dosegel nepomembni točki in Partizan je v svojem drugem zaporednem finalu spet ostal praznih rok.

Brez trojk do vodstva ob polčasu
Partizan je prvo četrtino dobil s 15:14, večje prednosti pa si v prvem polčasu nikakor ni mogel priigrati. Še več, FMP je z delnim izidom 8:0 ušel na 29:21 in polčas dobil s 36:29, čeprav je od desetih poskusov za tri točke zadel le enega. Partizan se je vrnil in izenačil na 42, nato pa spet popustil in v 29. minuti zaostajal že za kar otipljivih 11 točk (47:58).

Preobrata ni in ni bilo
Sledila je nova ofenziva in po nespretnosti FMP-ja (tehnične napake ni znal obrniti sebi v prid in je zapravil vsaj štiri točke) je Vonteego Cummings poskrbel za "remi" (62:62). Najuspešnejša ekipa rednega dela pa do vodstva nikakor ni mogla, saj je bil odgovor FMP-ja takojšnje vodstvo s 66:62. Izid je bil zadnjič izenačen na 69.

Partizan Pivara MB - FMP ŽELEZNIK 72:73 (15:14, 14:22, 22:22, 21:15)