Ronell Taylor je v 33 minutah igre zbral 13 točk in poskrbel za odločilno akcijo tekme. Foto: RTV SLO
Goran Dragič
Goran Dragič, Marko Milič, Sašo Dončič in Mirza Begič so končali tekmo s štirimi osebnimi prekrški. Foto: Drago Perko
Marko Milič in Aleksandar Džikić
Union Olimpija po slovesu od Evrolige vse moči usmerja v Ligo NLB. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija le zlomila Budućnost

Olimpija je sredi druge četrtine že vodila za +17 (29:12), a so se Črnogorci v drugem polčasu vrnili v igro in s trojko Marka Popovića prvič povedli tri minute in 40 sekund pred koncem. Končnico je odločil močno kritizirani Ronell Taylor, ki je v protinapadu atraktivno zabil prek Ivana Maraša in popeljal zmaje vnovič v vodstvo (68:67). Zadnjo minuto so gostitelji odigrali preudarno in se na koncu veselili enajste zmage v Jadranski ligi.

Dobrih prvih 20 minut
Olimpija je začela tekmo odločno in si že v tretji minuti priigrala prednost sedmih točk (8:1). Do konca polčasa je pobuda ostala na strani gostiteljev. Na začetku druge četrtine je gledalce z zabijanjem prebudil Miha Zupan, v tem delu pa se je izkazal tudi Hasan Rizvić, ki je dosegel devet točk. V zadnjih minutah so Črnogorci znižal zaostanek na -11, a je Maurice Bailey ob izteku izsilil tri proste mete in polčas se je končal 36:22.

Preobrat Črnogorcev v tretji četrtini
V drugem polčasu sta Budućnost v igro vrnila Ivan Maraš in Vladimir Micov, ki sta v tretji četrtini skupaj dosegla kar 21 točk, Micov je s trojko v zadnjih sekundah te tretjine znižal zaostanek na samo -3 (51:48). Sledilo je dramatičnih zadnjih 10 minut.