Ender Arslan v zadnjih dneh ni preveč razpoložen. Proti Zadru je v 26 minutah od treh metov za dve točki zadel enkrat in zgrešil vseh šest metov za tri točke. Foto: RTV SLO
Ivica Jurkovič
Ivica Jurkovič je v prvi četrtini dosegel dve trojki, kar so bile njegove edine točke na tekmi. Foto: RTV SLO

Dvoboj so bolje začeli gostitelji, ki so povedli s 7:4. Sledila je odlična serija Olimpije 11:0 (pri tem so dosegli tri trojke), ki je povedla s 15:7. Igralci v belem so se nekaj sekund pred iztekom uvodne četrtine po trojki Pankracije Baraca približali na 18:19 in imeli napad za vodstvo, a je Olimpija v zadnji sekundi po protinapadu Domna Lorbka četrtino dobila z 21:18.

V drugem delu so zeleni po trojki Teemuja Rannikka v 13. minuti s trojko povedli z 29:21. Gostitelji so se najbolj približali dve minuti kasneje, ko je Carl English z metom za tri točke znižal na 31:29. Zaključek polčasa je spet pripadel Olimpiji, ki je z dvema zabijanjema Mihe Zupana in trojko Manučurja Markoišvilija vodstvo povišala na devet točk (43:34).

Popoln padec v drugem polčasu
Po vrnitvi iz slačilnic so gostitelji oživeli in se na krilih Hrvoja Oršulića (devet točk v tretji četrtini) povsem približali. Dvakrat so se približali le na točko zaostanka (52:53, 58:59). Ob izteku tretjega dela je z zabijanjem izid po 30. minutah postavil Zupan (61:58).

Trend padanja igre zelenih se je nadaljeval tudi v zadnji četrtini. Gostitelji so pridno polnili ljubljanski obroč, slovenski prvaki pa štiri minute niso dosegli niti ene točke. Zadar je tako v 34. minuti povedel s 67:61 in Tomo Mahorič je moral vzeti minuto odmora. Olimpija je z Markom Miličem dosegla koš, nato pa je sledila nova serija Zadra z 10:0, ki je tako v 37. minuti vodil že 77:63. Zmaji se vseeno niso predali in se v zadnji minuti celo približali na 80:76, a preobrata niso zmogli. Razočaral je Erdan Arslan, ki je od devetih metov iz igre dosegel le dve točki.