Olimpijina obramba je bila prepočasna, kar je znal izkoristiti tudi Bracey Wright (14 točk). Foto: Reuters
Mirza Begić
Na prste ene roke lahko naštejemo glasne aplavze, ki jih je dvorana namenila Unionu Olimpiji. Enega si je prislužil Mirza Begić, ko je v prvi četrtini dvakrat zapored blokiral Sonseca. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Vlado Ilievski
V 26. minuti so gledalci izžvižgali Vlada Ilievskega, ki je bil najdražja okrepitev pred to sezono. Da bi Tivoli žvižgal igralcu Uniona Olimpije, ne pomnijo niti najstarejši ljubitelji košarke. Foto: MMC RTV SLO
Sašo Ožbolt in Eduardo Hernandez
Joventut je dobro izkoristil premor v španskem prvenstvu in se temeljito pripravil na tekmo z Unionom Olimpijo. Foto: Reuters
Polom Olimpije proti Joventutu

Možnosti za preboj v drugi del tekmovanja, kar je bil zaradi rekordnega proračuna pred sezono cilj te ekipe, so zdaj le še teoretične. Obupali so tudi navijači, ki so si drznili izžvižgati organizatorja igre Vlada Ilievskega in zahtevali "glavo" trenerja Aleksandra Džikića.

Brez pravih idej v napadu
Na prvi koš iz igre je bilo treba čakati pet minut. Samo enkrat na vsej tekmi je Olimpija vodila (16:14), ko je bil Jasmin Hukić sredi serije treh zadetih trojk. Tekmec je, čeprav oslabljen, z menjavami držal visok ritem in s cono uničil Olimpijin napad. Že v prvem polčasu so imeli domači devet izgubljenih žog in obupno statistiko meta iz igre 10/31.

Spet črne minute in dokončen zlom
Dokončen udarec je prišel na začetku drugega polčasa. Namesto juriša in agresivne obrambe je Olimpija dopustila, da je evropski prvak iz leta 1994 serijsko zadeval in v 26. minuti povedel s 35:54. Niti presing po vsem igrišču ni prinesel rešitve. Joventut je še naprej zadeval z odprtih metov in si priboril prednost 46:72. Če ne bi popustil, bi verjetno dosegel rekordno zmago sredi Ljubljane.

69:81 (18:16, 19:12, 14:24, 18:29)
Mršić 16, Green 14, Preldžič 12 in 4 skoki v 20 minutah, Vidmar brez točk v 14 minutah; Teletović 19, Splitter 18.

LOTTOMATICA ROMA - ALBA BERLIN
70:64 (19:14, 16:18, 15:11, 20:21)
Jaaber 16, Hutson 15, Bečirovič in Brezec nista igrala; štirje po 11.

LOTTOMATICA ROMA 6 5 1 +38 11 točk TAU CERAMICA 6 4 2 +56 10 JOVENTUT 6 3 3 +24 9 FENERBAHČE 6 3 3 -17 9 ALBA BERLIN 6 2 4 -57 8 UNION OLIMPIJA 6 1 5 -44 7

Skupina A:
MACCABI
- CIBONA
88:83 (29:19, 16:23, 24:25, 19:16)
Eliyahu 24 in 17 skokov, Brown 19, Fischer 18; Vukušić 18, Kus in Prkaćin 15.

OLYMPIACOS 6 5 1 +65 11 točk UNICAJA 6 4 2 +41 10 CIBONA 6 4 2 +3 10 MACCABI 6 3 3 -14 9 AVELLINO 6 2 4 -42 8 LE MANS 6 0 6 -53 6

Skupina B:

ŽALGIRIS - PANATHINAIKOS
69:80 (13:22, 13:18, 21:21, 22:19)
Jankunas 21; Jasikevičius 15, Batiste 14.

BARCELONA - NANCY
91:68 (25:19, 19:18, 18:14, 29:17)
Santiago 20, Andersen 16, Lakovič brez točk v 18 minutah; Julian 18.

BARCELONA 6 5 1 +92 11 točk MONTEPASCHI SIENA 6 5 1 +75 11 PANATHINAIKOS 6 5 1 +36 11 PROKOM TREFL 6 2 4 -6 8 NANCY 6 1 5 -108 7 ŽALGIRIS 6 0 6 -89 6