Alan Anderson je že do polčasa Olimpiji nasul 15 točk. Foto: Reuters

Ne bi smel tako odreagirati, a nekateri sodniki mislijo, da so bogovi in se vedejo arogantno. Tega ne bom sprejel.

Trener Jure Zdovc
Sani Bečirovič
Tudi Sani Bečirovič je bil žrtev pristranskega sojenja. Foto: Reuters
Jure Zdovc
Jureta Zdovca še nismo videli tako jeznega. Tolkel je po zapisnikarski mizi in se kar ni mogel umiriti. Foto: EPA
Pini Gershon
V primerjavi z Zdovcem se je Pini Geršon lahko mile volje sprehajal tam, kjer se ne bi smel. Na koncu je sloviti trener slavil prvo zmago v Ljubljani in bil vidno vesel. Foto: Reuters
Sani Bečirovič in Uroš Slokar
Uroš Slokar (desno) je po 14 zgrešenih poskusih v letošnji Evroligi končno zadel trojko. Foto: Reuters
Po tretjem porazu Uniona Olimpije doma
Še peti poraz Uniona Olimpije

Trener Jure Zdovc je pri rezultatu 26:27 zaradi spornih sodniških odločitev, ki so razburile tudi gledalce, izgubil živce in bil izključen, Maccabi pa je po delnem izidu 0:15 prevzel pobudo. Vseeno je Olimpija spet ujela tekmeca in vodila še na začetku zadnje četrtine. V finišu je znova zmanjkalo moči. Po trojki Chucka Eidsona v 37. minuti je bila tekma odločena (63:72). Najboljša strelca gostiteljev sta bila v polnem Tivoliju Vladimir Golubović in Sašo Ožbolt s po 14 točkami.

Prebujeni Golubović
V prvi četrtini je bila tekma zelo izenačena. Prebudil se je Golubovič. Po imenitni podaji Sanija Bečiroviča je z zabijanjem povišal na 20:15. Po Zdovčevi minuti odmora je Olimpija slabo odigrala zadnjo minuto uvodne četrtine in gostje so izenačili na 20. Ožbolt je na začetku druge četrtine zadel trojko, odprlo se je tudi Urošu Slokarju, ki je po 14 zgrešenih poskusih le zadel evroligaško trojko in prednost je narasla na 26:20.

Zdovc: Gre za neporavnane račune
V 14. minuti je Tivoli grmel, vendar ne od veselja, ampak od besa. Zdovc je protestiral, ker so Mattu Walshu dosodili osebno napako. Zapustil je prostor, ki je namenjen trenerjem, in španski sodnik ga je kaznoval s tehnično napako. To je bila kaplja čez rob - Zdovc je izgubil živce in bil izključen. Po Zdovčevem mnenju gre še za neporavnane račune z evropskega prvenstva, saj je isti sodnik sodil četrtfinalni obračun med Slovenijo in Hrvaško in tudi tekmo za tretje mesto proti Grčiji. Olimpijo je do konca vodil pomočnik Zoran Martič.

S trojko Djordjevića spet do vodstva
Maccabi je incident izkoristil in z delnim izidom 0:15 prevzel pobudo. Strasti se kar niso pomirile in naslednji, ki so ga razburili sodniki, je bil Sani Bečirovič. Tudi on se je moral sprijazniti s tehnično napako. Glede na pristransko sojenje je bil zaostanek ob polčasu (36:44) kar znosen. Po odmoru je Olimpija vztrajno lovila tekmece in po trojki Dušana Djordjevića povedla s 50:49. Z delnim rezultatom 1:7 je Maccabi spet ušel.

Na koncu popustili
Odločilno četrtino je odprl Sani Bečirovič z metom od daleč, polaganje kapetana Ožbolta pa je Olimpiji prineslo novo vodstvo 59:58. Toda nato ni bilo več pravih idej v napadu, niti košarkarja, ki bi prevzel odgovornost. Pri 61:65 je Walsh zgrešil trojko, na drugi strani je 2:43 pred koncem Chuck Eidson zadel izza črte in pri 63:72 je bila tekma odločena, Maccabi pa je le še stopnjeval ritem ter si prav na koncu priboril najvišjo prednost.

Izjavi trenerjev po tekmi
Jure Zdovc:
"Ne bi smel tako odreagirati, a nekateri sodniki mislijo, da so bogovi in se vedejo arogantno. Tega ne bom sprejel. Tako je bilo že na evropskem prvenstvu. Pričakoval sem, da bo po izključitvi igra boljša, pa ni bila. Po ostrem nastopu v slačilnici smo le zaigrali bolje in celo povedli, toda na koncu je prišlo do razpada sistema. Nedopustno je, da se Wisniewski sprehaja čez vse igrišče."

Pini Geršon (v garderobi je po tekmi od veselja plesal zgoraj brez): "V takšnem ozračju tudi sodniki izgubijo nadzor nad tekmo. Vedno je težko igrati proti Olimpiji v Tivoliju, tokrat je bila še posebej težka tekma, ker je bila to njena zadnja priložnost. Ko smo v zadnji četrtini vodili za štiri, sem vedel, da bodo poskušali s trojkami narediti preobrat. V tretji četrtini smo naredili nekaj nepotrebnih napak in tekmeci so povedli. V končnici so prevladale izkušnje. To je moja prva zmaga v Ljubljani!"

78:65 (15:13, 20:17, 23:12, 20:23)
Holden 16, Langdon in Hrjapa po 13; Mavroeidis 11.

89:55 (15:6, 27:15, 25:15, 22:19)
Lakovič (18 minut) in Vazquez po 14, Mickeal 12, Lorbek (23 minut) in Navarro po 11; Greer 13 ... Preldžić 6.