To je prva tekma Jureta Zdovca po vrnitvi na klop Petrola Olimpije. Foto: BoBo/Borut Živulović

''Vedno je lepo zmagati, a kaj, ko te veš čas preganjajo tekme regionalne lige in tudi mi smo z mislimi že pri prihajajoči tekmi. Prikazali smo nekaj dobrih potez, a zavedati se moramo, da je naša igra še vedno daleč od kakšne resne košarke. Danes je bilo to dovolj za zmago, naslednjič morda ne bo. V tretji četrtini smo padli v ritmu, pričakovano, saj je sistem igre nov za vse fante, a se nam je uspelo pobrati in v zadnji četrtini znova zaigrati bolje. Posebnega veselja v slačilnici po tekmi ni bilo, verjetno tudi zato, ker se fantje zavedajo, da nas sila pomemben obračun čaka že v ponedeljek.

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije

Krka je redni del državnega prvenstva končala na drugem mestu (12 zmag in šest porazov), na drugi strani pa je Petrol Olimpija po prvem delu zasedla četrto mesto (10 zmag in osem porazov). A predstave v prvem delu prvenstva ne štejejo nič, saj Ligo za prvaka začenjajo z enakega izhodišča in imajo že zagotovljen nastop v četrtfinalu.

Ekipi sta se v prvem delu prvenstva pomerili dvakrat in obe tekmi so Novomeščani dobili z visoko razliko. Tokrat pa so zmaji z novim trenerjem na klopi prikazali popolnoma drugačno igro, vodili so celotno srečanje, največ za 13 točk, tako da so zmago dosegli zanesljivo.

Pri Krki je le Dominik Mavra dosegel dvomestno število točk (13 točk), pri Olimpiji je bilo teh košarkarjev štiri – največ točk je dosegel Miha Lapornik (14 točk).

Olimpija s trojkami do vodstva
Krka je povedla s 3:0, a Olimpija je hitro prevzela vodstvo, varovanci Jureta Zdovca so bili agresivni v obrambi, razpoloženi so bili pri metu za tri točke, zadeli so jih štiri, in razlika se je do konca prve četrtine podvojila (8:16).

Olimpija melje naprej
Krka je drugo četrtino odprla z delnim izidom 5:0 in Zdovc je bil prisiljen vzeti minuto odmora (13:16). Ta je zalegla, saj so zmaji ob drugi trojki Domna Lorbka spet povedli z višjo razliko (15:22). Krka se je skušala približati, a Ljubljančani so bili še naprej učinkoviti pri izvajanju trojk, prispevala sta jih Boban Tomić in Aleksandar Lazić, in razlika je narasla na + 11 (20:31). Nalet gostov je trener Krke Simon Petrov prekinil z minuto odmora. Novomeščanom kljub posvetu s trenerjem ni uspelo ujeti tekmecev, ki so vodstvo še povišali (23:35).

S trojko Dominika Mavre je Krka do polčasa malenkost omilila zaostanek (26:35).

'Tekmo smo začeli preveč nervozno, poznalo se je, da že dolgo časa nismo imeli tekme. Naredili smo precej nespametnih napak tako v obrambi kot v napadu. Olimpijo smo ulovili in ko nam je to uspelo smo zopet padli. Bili smo premalo zbrani in upam, da bo v naslednji tekmi že boljše. Videlo se je, da je Olimpija igrala dobro obrambo in bo temu še naprej tako.

Simon Petrov, trener Krke

12:0 za Krko
Krki je odmor dobro del, v tretji četrtini se je namreč popolnoma vrnila v igro – z delnim izidom 14:5 je izenačila (40:40). In tu se ni ustavila, saj je povedla (43:40). Olimpija je po dolgem času zadela trojko za novo izenačenje (43:43). V zadnjo četrtino je Olimpija vstopila s točko prednosti (45:46).

Zmaji povrnili prednost
Olimpija se je spet oddaljila (47:54), Krki ni pomagala minuta odmora, saj so gostje po trojki Mihe Lapornika spet povedli z dvomestno prednostjo (47:57). Ko je za dve zadel še Dražen Bunić, pa so vodili za 12 točk (47:59). Olimpija je obdržala prednost, po zabijanju Marvina Jonesa – nad njim je bila storjena še osebna napaka, prosti met je zadel –, je prednost znašala +11 (51:62). Po košu Lazića pa je Olimpija povedla z najvišjo prednostjo, 13 točk (51:64).

Krka je še dobro minuto in pol pred koncem zaostajala za 10 (58:68), z delnim izidom 5:0 se je približala (63:68), a za preobrat jim je zmanjkalo časa.