Jacob Pullen je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Šlo je za zahtevno gostovanje, na katerem so želeli Ljubljančani doseči še peto zaporedno zmago v evropskem tekmovanju. Na prejšnjih štirih obračunih so premagali Bursaspor, Ratiopharm Ulm, Budućnost in Promitheas. Tokrat so predvsem po zaslugi sijajne obrambe v drugem polčasu porazili še Virtus, za katerega igrajo Miloš Teodosić, Isaia Cordinier, Niccolo Mannion, Amar Alibegović, Kyle Weems in Marco Belinelli.

V času rusko-ukrajinskega spora sta ekipo okrepila še Daniel Hackett in Tornike Shengelia, ki sta v Bologno prispela iz moskovskega CSKA-ja. Zadnji poraz so Ljubljančani utrpeli 26. januarja letos, ko jih je v gosteh ugnal Bourg.

Po delnem izidu 10:2 zmaji lažje zadihali
V prvi četrtini so gledalci lahko spremljali kvalitetno košarko na obeh straneh. Ekipi sta bili izenačeni do 7:7, nato pa so Ljubljančani prestavili v višjo prestavo in na krilih Zorana Dragića, Alena Omića, Jake Blažiča ter Jacoba Pullna poskrbeli za delni izid 10:2, s katerim so se odlepili od nasprotnika (9:17) in nekoliko lažje zadihali. Izid ob koncu četrtine je s sedmo točko na tekmi postavil Blažič (24:31).

Pullen se je razigral
V drugi četrtini gostitelji niso našli pravega odgovora na Pullna, ki je zadeval z vseh položajev in pridno polnil koš. Prednost je rasla iz minute v minute, za +15 (29:44) je s trojko poskrbel Yogi Ferrell. Domačemu strategu Sergiu Scariolu ni ostalo drugega, kot da zahteva minuto odmora. Igra Italijanov se je malce popravila, dve minuti pred koncem so po drugem zadetem prostem metu Eda Murića zaostajali za 12 točk, a so zaostanek po zaslugi Mama Jaiteha in Tornika Shengelie do polčasa uspeli znižati na -7 (44:51).

Auguste zadel trojko za +10
V tretji četrtini sta ekipi strnili vrste v obrambi, kar pa ni pretirano ustavilo ljubljanskih košarkarjev, ki so kljub vsemu uspeli najti pot do koša, sredi četrtine je dvakrat za tri zadel Murić, v nadaljevanju se je ogrel še Zach Auguste, ki je odgovarjal na koše Jakarrja Sampsona, sedem sekund pred koncem četrtine je zadel še trojko za prednost desetih točk (58:68).

Blažič zabil zadnji žebelj v krsto
V zadnji četrtini pravzaprav nikoli ni zares zadišalo po vrnitvi ali nemara celo preobratu domačega kolektiva. Varovanci Jurice Golemca so vselej našli odgovor na poskuse gostiteljev, sredi četrtine je nato s tremi zaporednimi zadetimi trojkami zablestel še Blažič in dokončno pokopal italijanske upe po ugodnem izidu (64:79). Ljubljančani so nato le še nadzorovali potek tekme in jo mirno pripeljali do konca.