Luka Dončić je v Beogradu staknil poškodbo gležnja. Tekmo je končal s tremi doseženimi točkami, dvema podajama in eno ujeto žogo. Foto: EPA
Marko Simonović
Pri Crveni zvezdi je blestel Marko Simonović, dosegel je 20 točk (tri trojke). Foto: EPA
false
Navijači Crvene Zvezde so se veselili šeste zmage. Foto: EPA
Alen Omić
Visokorasli Omić v petih minutah igre ni dosegel točke, je pa ujel dve odbiti žogi, enkrat je uspešno asistiral. Foto: www.alesfevzer.com
false
Postojnčan Aleksej Nikolić ni dosegel točke v sedmih sekundah za Brose Bamberg, ki je na domačem parketu presenetil Olympiacos (82:68). Foto: EPA

Slovenski košarkarski biser, ki je začel v prvi peterki, je za kraljevski klub dosegel prve točke, to pa so bile obenem edine tri točke, ki jih je Dončić vknjižil, saj mu je v tretji četrtini pri prodoru pod koš spodrsnilo, staknil je poškodbo gležnja in je tako moral s parketa.

V slabih 12 minutah je dosegel tri točke, ujel je eno odbito žogo, dvakrat pa je tudi uspešno podal.

Crvena zvezda je pred domačimi gledalci dosegla pomembno šesto zmago v letošnji Evroligi, na polčas so odšli s prednostjo osmih točk, do konca tretje četrtine pa so razliko povečali na enajst. Z agresivno obrambo in z uspešnim metom so dosegli zasluženo zmago nad večkratnim evropskim prvakom.

Pri Crveni zvezdi je blestel Marko Simonović, dosegel je 20 točk (tri trojke), dvomestno število točk so dosegli še Marko Gudurić (12 točk), Stefan Jović in Ognjen Kuzmič, ki sta jih dodala po 11. Pri Realu je največ točk dosegel Jeffery Taylor - 25 točk, Sergio Llull pa 12.

Dončić dosegel nov mejnik
Čeprav Dončić ni mogel pokazati vsega svojega talenta v Beogradu, je priznanje zanj prišlo še pred tekmo - postal je najmlajši najkoristnejši igralec (MVP) kroga v Evroligi.

Na prejšnji tekmi proti nemškemu Bambergu je namreč zbral 16 točk (met 6/11), šest skokov, pet podaj in tri ukradene žoge, kar mu je v statističnem indeksu naneslo 25. Dončić si naziv MVP 13. kroga deli z organizatorjem igre pri Panathinaikosu Miku Jamesu, ki je v dvoboju z Emporiom iz Milana prav tako imel indeks 25.

Za 17-letnega Dončića je to že drugi naziv MVP v decembru. Na začetku meseca je z indeksom 34 postal najkoristnejši igralec kroga v španskem prvenstvu. Ljubljančan je bil prvi strelec Real Madrida in najbolje ocenjeni igralec na treh od zadnjih šestih tekem.

Zmaga za Omića in Nikolića
Na preostalih dveh evroligaških tekmah sta nastopila še dva slovenska košarkarja - Alen Omić in Aleksej Nikolić.

Turški derbi med Galatasarayem in Anadolou Efesom je pripadel gostom, ki so zmagali sedmič v sezoni, Galatasaray pa je ostal pri le štirih zmagah. Za goste, pri katerih se je z 19 točkami izkazal Brandon Paul, je dobrih pet minut igral tudi Omić, ki pa iz dveh poskusov za dve točki ni bil uspešen, zato pa je imel dva skoka in podajo. Najboljši strelec domače ekipe je bil Blake Schilb z 21 točkami.