Billy Baron je blestel predvsem v tretji četrtini, ki jo je Zvezda dobila s 30:15. Foto: www.euroleague.net

Moštvi sta v tekmo vstopili z obratnima razmerjema zmag in porazov. Zvezda je imela z eno zmago in štirimi porazi slabši izkupiček, toda Himki tokrat Beograjčanom ni bil kos in je na petem medsebojnem dvoboju drugič klonil. Gostitelji so prvič v Evroligi slavili pod taktirko Andrije Gavrilovića.

Crvena zvezda le zmagala

Domači košarkarji so v Pionirju povedli z 8:0. Kmalu po začetku dvoboja so ostali brez kapetana Branka Lazića, ki je bil izključen zaradi udarca Janisa Timme. Latvijec je po prerivanju dobil nešportno osebno napako. V drugi četrtini je razlika narasla na več kot deset točk, znašala že 16, devet pa je bila polčasu.

V tretji četrtini se je razigral Billy Baron, ki je bil najzaslužnejši za popolno domačo prevlado na parketu. 24 točk naskoka so si Beograjčani priigrali pred zadnjo četrtino, v kateri je razlika narasla na 27, do konca pa so nato Moskovčani le omilili poraz.

Baron je prispeval 17 točk, še eno več je dal mladi Boriša Simanić, pri Himkiju pa jih je 14 vpisal Aleksej Šved, ki so ga Zvezdini košarkarji sicer odlično zaustavili. Ruski zvezdnik je iz igre metal le 3/13, od tega 0/6 za tri.

V Evroligi sicer ni več neporaženih ekip. Na uvodnih petih tekmah 100-odsotna Barcelona je v lombardijski prestolnici prvič ostala praznih rok, Armani Milano je slavil s 83:70.