23-letni Italijan, ki v razredu MotoGP vozi od leta 2007, je ciljno črto prečkal z nekaj več kot sekundo prednosti, medtem ko je ta 11 krogov pred koncem znašala približno osem sekund. Foto: Reuters
Andrea Dovizioso
Andrea Dovizioso je po spletu okoliščin prišel do desete zmage v karieri, prve v razredu Moto GP. Foto: Reuters
Valentino Rossi, Andrea Dovizioso
Valentino Rossi in zmagovalec dirke sta pred padcem vodilnega v skupnem seštevku vozila povsem skupaj. Foto: Reuters

Odločilen je bil prehod v levi ovinek, na katerem se je Dovizioso povsem približal "Doktorju", ki je na spolzki stezi padel, a se vseeno povzpel na motor in se naprej odpeljal z zadnjega mesta. Dovizioso je prevzel prvo mesto in tvegal z gumami za suh asfalt, zaradi česar sta ga dohitela Colin Edwards in Randy DePuniet, ki sta bila bitko za drugo mesto, a ga do konca dirke nista uspela prehiteti. Za 23-letnika je to deseta zmaga v motociklizmu in prva v razredu MotoGP.

Lorenzo padel že v 9. krogu
Rossi je svoj prvi štartni položaj hitro izgubil, saj ga je že v drugem ovinku prehitel Jorge Lorenzo, s katerim sta na VN Nemčije do zadnjega bila boj za zmago. V 6. krogu sta prišla v ospredje in napovedoval se je enak boj, ki pa se je razblinil kmalu zatem. V 9. krogu je imel 21-letni Španec težave z zaviranjem, sprednje kolo se mu je ukleščilo in padec je bil neizbežen.

Na Otoku slavil že v razredu 250 ccm
"Dirka je bila težka, ker je bila na začetku temperatura gum prenizka, zato smo preveč tvegali. Nihče ni vedel, kateri deli steze so suhi in kateri ne. Tu sem sicer zmagal v razredu do 250 ccm, a zmaga v tem razredu, kjer so najboljši dirkači, je nekaj neverjetnega," je po dirki veselo povedal Italijan, ki je pred letošnjo sezono pri Repsol hondi zamenjal Nickyja Haydena.

Rossi 25 točk pred Lorenzom
Medtem ko je v ospredju Dovizioso iz kroga v krog izgubljal prednost pred Francozom in Američanom, ki v razredu MotoGP še ni slavil, je Rossi pridobival mesto za mestom, na koncu pa pristal na petem mestu. S tem je sicer povečal prednost v skupnem seštevku pred Lorenzom (25 točk), medtem ko je padec omogočil, da je svetovno prvenstvo 7 dirk pred koncem izredno zanimivo.

Simon blizu naslova prvaka
V razredu 125 ccm, v katerem je bila dirka prekinjena zaradi močnega naliva, je slavil Julian Simon, potem ko je prvi del dobil Pol Espargaro, ki pa v drugem delu ni uspel priti dlje kot od desetega mesta. Simon je pridobil novih 25 točk prednosti pred Simonom Gadeo, ki na Otoku ni dobil točk, in s tem stopil korak naprej k osvojitvi naslova prvaka (v 125 ccm je na sporedu še 6 dirk). Deset točk je v skupnem seštevku 250 ccm pridobil še Hiroši Aojama, ki zdaj pred Alvarom Bautisto vodi 15 točk.