Casey Stoner je zmagal drugič letos. Foto: Reuters
Marc Marquez
Marc Marquez si je privozil prvo zmago v razredu Moto2. Dirko je začel s šestega mesta. Foto: EPA

Stoner, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, v boju za zmago ni imel pravega tekmeca. Le na štartu je imel nekaj težav, toda ko je spet prišel nazaj v vodstvo, vprašanja o zmagovalcu ni bilo več. Zanimivejši je bil boj za stopničke.

Dobro je namreč kazalo tudi Marcu Simoncelliju in Daniju Pedrosi, ki sta se borila za drugo mesto. 11 krogov pred ciljem je Italijan prehitel Katalonca, sledil je trk in Pedrosa je padel. Ob tem je obnovil poškodbo ključnice. Simoncelli je bil pozneje kaznovan z vožnjo skozi bokse in tako je padel na peto mesto.
Dovizioso zadržal "Doktorja" za sabo
V zadnjem delu sta takrat tretjega Jorgeja Lorenza skoraj hkrati napadla Rossi in Andrea Dovizioso ter mu kmalu pobegnila. O drugem mestu sta nato odločala v zadnjih krogih. Osvojil ga je Dovizioso, ki je v zadnjem krogu prišel pred tekmeca in imel nato dovolj naskoka, da ga Rossi niti ni več skušal še enkrat napasti.
"Imel sem nekaj težav na štartu, predvsem s sklopko. A ko sem enkrat prišel mimo Pedrose, je bilo lažje in sem nizal dobre čase. Lahko sem nastopil bolj sproščeno, vesel sem, da mi je uspelo zmagati," je dejal Stoner. Dobre volje je bil tudi Dovizioso: "Ni bilo lahko, kajti Valentino je trd tekmec. Nisem pričakoval, da se bom v zadnjem krogu boril za drugo mesto, a mi je le uspelo priti do minimalne prednosti."

Rossi pa je bil vesel predvsem tega, da se je z novo ekipo Ducatijem prvič uvrstil na stopničke: "Za nami je težko obdobje in srečen sem, ker smo končno na stopničkah tudi z Ducatijem. Na začetku dirke sem imel precej težav, a na koncu se je vse razpletlo v redu."

Naslednja dirka bo 5. junija v Barceloni.

VN FRANCIJE, Le Mans
MotoGP, končni vrstni red: 1. C. STONER AVS/honda 44:03,955 2. A. DOVIZIOSO ITA/honda +14,214 3. V. ROSSI ITA/ducati 14,564 4. J. LORENZO ŠPA/yamaha 21,075 5. M. SIMONCELLI ITA/honda 31,245 6. B. SPIES ZDA/yamaha 31,609 7. N. HAYDEN ZDA/ducati 35,566 8. H. AOJAMA JAP/honda 51,502 9. H. BARBERA ŠPA/ducati 1:03,731 10. K. ABRAHAM ČEŠ/ducati 1:03,885

Moto2, končni vrstni red: 1. M. MARQUEZ ŠPA/suter 43:03,308 2. J. TAKAHAŠI JAP/moriwaki 1,982 3. S. BRADL NEM/kalex 2,237 4. J. SIMON ŠPA/suter 2,349 5. T. LUTHI ŠVI/suter 2,609 6. P. ESPARGARO ŠPA/kalex 12,295 7. S. CORSI ITA/FTR 18,739 8. D. AEGERTER ŠVI/suter 18,918 9. B. SMITH VB/tech 3 20,408 10. A. DE ANGELIS SMR/motobi 20,566

125 ccm, končni vrstni red: 1. M. VINALES ŠPA/aprilia 42:00,553 2. N. TEROL ŠPA/aprilia +0,048 3. E. VAZQUEZ ŠPA/derbi 6,836 4. H. FAUBEL ŠPA/aprilia 8,298 5. J. ZARCO FRA/derbia 8,590 6. J. FOLGER NEM/aprilia 10,236 7. S. CORTESE NEM/aprilia 10,667 8. S. GADEA ŠPA/aprilia 15,642 9. M. OLIVEIRA POR/aprilia 22,838 10. L. SALOM ŠPA/aprilia 30,901

Vrstni red po četrti dirki:

MotoGP: 1. J. LORENZO ŠPA/yamaha 78 2. C. STONER AVS/honda 66 3. D. PEDROSA ŠPA/honda 61 4. A. DOVIZIOSO ITA/honda 50 5. V. ROSSI ITA/ducati 47 Moto2: 1. S. BRADL NEM/kalex 77 2. J. SIMON ŠPA/suter 49 3. A. IANNONE ITA/suter 48 4. J TAKAHAŠI JAP/moriwaki 47 . T. LUTHI ŠVI/suter 47 125 ccm: 1. N. TEROL ŠPA/aprilia 95 2. S. CORTESE NEM/aprilia 59 3. J. ZARCO FRA/derbi 53 4. J. FOLGER NEM/aprilia 52 5. E. VAZQUEZ ŠPA/derbi 46