Tim Gajser je odlično začel prvo vožnjo, na koncu pa kljub padcu bil drugi. V drugo je znova dobro startal, a hitro izgubil vodstvo proti tokrat premočnemu Herlingsu. Foto: Reuters

Na Lomboku se je odvila druga dirka svetovnega prvenstva v dobrem tednu na tem prizorišču v Indoneziji.

Tim Gajser je v kvalifikacijah prav tako končal na drugem mestu za Herlingsom. A Slovenec je odlično startal prvo vožnjo in povedel pred Nizozemcem in svetovnim prvakom Špancem Jorgejem Pradom.

Kljub padcu drugi v prvi vožnji

Gajser je vodstvo zadržal do 13. kroga, a se je Herlings približeval ter ga tudi prehitel. Takoj zatem je Gajser padel, vendar je imel takrat že dovolj velik naskok pred tekmeci, da je do cilja zadržal drugo mesto. V predzadnjem krogu je Prado izgubil tretje mesto, prehitel ga je Nizozemec Calvin Vlaandern.

Gajser v Indoneziji utrdil skupno vodstvo

V drugo vodil le nekaj zavojev

Podobno je bilo v drugi vožnji, Gajser je povedel, a ga je tokrat Herlings prehitel že po nekaj zavojih. Slovenski dirkač ni mogel več blizu, je pa brez težav zadržal drugo mesto. Tudi v tej vožnji je bil tretji Vlaandern, Prado pa šele peti. Španec je skupno osvojil četrto mesto.

Drugi slovenski predstavnik v MXGP Jan Pancar je v sicer precej okrnjeni konkurenci, v Indoneziji nastopa le 16 dirkačev, končal na 13. mestu, v drugi vožnji pa je bil deveti, torej skupno enajsti.

Loket ni povsem po okusu Gajserja

"Ta konec tedna sem se počutil precej bolje in to se je tudi poznalo pri vožnji. Trikrat sem bil najboljši na startu in za to gre velika zahvala ekipi. Vesel sem, da se v Evropo vračam z rdečo startno številko ter da sem dobro pripravljen in kažem dobre vožnje," je za spletno stran svoje ekipe Honda dirko ocenil Gajser.

"Zdaj nas čaka Loket, ki sicer ni moja najljubša proga, me pa tam vedno spodbuja veliko slovenskih navijačev. Hvala pa tudi navijačem tu v Indoneziji, res so nas lepo sprejeli. Se že veselim obiska naslednje leto," je še dodal slovenski as.

Gajser je še povečal naskok v svetovnem prvenstvu. Zdaj ima slovenski šampion 608 točk, Prado pa 574, tokratni zmagovalec Herlings se je približal Špancu, kot tretji ima 557 točk. Pancar pa je 15. s 160.

Naslednja dirka bo 21. julija v Loketu na Češkem.