Za Gajserjem je popoln konec tedna, prepričljivo je slavil tudi v sobotnih kvalifikacijah, ko je na razmočeni progi tekmece ugnal kar za 34 sekund.

Gajser je kljub majhnim razlikam suvereno zmagal v prvi vožnji. Že po nekaj krogih se je prebil na prvo mesto in na koncu glavnega tekmeca v boju za naslov svetovnega prvaka, branilca naslova Španca Jorgeja Prada, prehitel za 1,3 sekunde. Pred njim ima zdaj 12 točk prednosti.

V drugo je še bolje startal, se v prvem ovinku prebil v vodstvo in tako izognil poznejšemu kaosu. V njem je padel Prado, ki so ga nato še povozili. Španec je poskušal voziti naprej, a je zaradi bolečin predčasno končal nastop.

V ospredju sta Gajser in Herlings bila napet dvoboj, okoli deset minut pred koncem je Nizozemec napadel, a pri tem storil napako in spet zaostal. Nato pa je še večjo napako storil Gajser, zdrsnil v levem ovinku in Herlingsu predal prvo mesto.

Odlični Pancar osvojil 22 točk
Slovenski as je ciljno črto prečkal kot drugi in s skupno 47 točkami vseeno dobil VN Italije pred Herlingsom (45) in tretjim Švicarjem Jeremyjem Seewerjem (36). Drugi slovenski predstavnik v MXGP-ju Jan Pancar je bil v prvi vožnji 12., v drugo pa celo osmi za skupno 22 točk v Maggiori.

Gajser: To je tako zame kot za ekipo nekakšna domača dirka
"Bilo je dobro. Vseeno sem zelo zadovoljen, še posebej s starti dirk. Za nami je dober konec tedna, škoda mi je le padca. Zdelo se mi je, da imam vse pod nadzorom, a po majhni napaki mi je odneslo sprednje kolo, kar je Jeffrey izkoristil in se odpeljal mimo," je v uradni izjavi po dirki dejal Gajser.

"Zmagati tukaj je odlično. To je tako zame kot za ekipo nekakšna domača dirka. Zelo smo zadovoljni in še enkrat bi se rad zahvalil svoji ekipi," je še dodal zdaj prepričljivo vodilni v skupnem seštevku. Konec tedna je začel s štirimi točkami prednosti, zdaj je ta narasla na 34 točk.

Pekljaj brez točk
V razredu MX2 je v Maggiori nastopil tudi Jaka Pekljaj in ostal brez točk. V prvo je bil 25., v drugo pa je končal dve mesti slabše.

Karavana se seli v Indonezijo
Po dirki v Maggiori bodo imeli dirkači dva tedna premora in nato odšli v Indonezijo, kjer bosta na sporedu dve dirki ob zaporednih koncih tedna v Lomboku.