Tim Gajser uspešno brani skupno vodstvo. Foto: Reuters

Na startu prve vožnje je Slovenec začel zadržano na četrtem mestu, a je v le pol kroga prišel mimo treh tekmecev, ki so bili pred njim. Do konca je zgolj nadziral tekmece in zanesljivo vozil na prvem mestu. Drugi Nizozemec Jeffrey Herlings je zaostal več kot 14 sekund, tretji Prado pa 22.

Druga vožnja se je začela malce po 17. uri, tudi tu na koncu ni bilo dvoma o zmagovalcu. Gajser je prvi prečkal ciljno črto, sedem sekund pred drugouvrščenim Herlingsom, Prada je ugnal za slabih 17 sekund. Takšen je bil tudi končni vrstni red na VN Švice.

V skupnem seštevku ima slovenski as zdaj 860 točk, drugouvrščeni Prado jih ima 842, Herlings na tretjem mestu 818. Do konca sezone so še tri dirke.

"Super dirka. Motor je bil izjemen, vse se je izšlo po načrtih. Starta nista bila najboljša, a v nadaljevanju je bilo veliko linij, po katerih se je dalo prehitevati, lahko sem izbiral prave," je po dirki za prireditelje dejal zmagovalec Gajser.

"Zavedam se, da na zadnjih dirkah na mivki nisem bil najboljši in sem izgubil nekaj točk, a zdaj se je vse vrnilo," je še dodal.