Sašo Kragelj je bil tudi tokrat izvrsten. Foto: AP

Kragelj in Toni Mulec sta bila pred zadnjo dirko povsem izenačena, vendar prvi na domači progi pred svojimi navijači ni dovolil presenečenja. Suvereno je zmagal v obeh vožnjah, Mulec je bil drugi in je postal tudi državni podprvak, tretje mesto v skupnem seštevku je zasedel Theo Urbas.

Naslovov državnih prvakov za sezono 2011 so se razveselili še Tim Gajser, Miran Kovačič, Bogomir Gajser in Luka Milec.

Igor Jerman tretji na 24 ur Le Mansa
Slovenski motociklist Igor Jerman je z ekipo Yamahe na dirki 24 ur Le Mansa osvojil tretje mesto, prvič v zgodovini so prvo mesto ubranili dirkači Kawasakija v zasedbi Julien Da Costa, Gregory Leblanc in Olivier Four. Marko Jerman je na preizkušnji svetovnega prvenstva razreda superbike v Imoli v kategoriji supersport nastop končal že po prvem krogu. Zmagal je Francoz Fabien Foret (Honda).