Tom Kristensen je z moštvenima kolegoma v Le Mansu prevozil največ krogov. Foto: Reuters

Kristensen je z moštvenima kolegoma, Italijanom Rinaldom Capellom in Britancem Allanom McNishem, prevozil največ, 381 krogov. Krog manj je prevozil drugouvrščeni, pred dirko favorizirani Peugeot s Francozom Nicolasom Minassianom, Špancem Marcom Genejem in svetovnim prvakom formule ena iz leta 1997 Kanadčanom Jacquesom Villeneuveom. Nemško moštvo je vodstvo prevzelo, ko je v nočnem delu dirke Kristensen prehitel Villeneuva medtem ko je bil Kanadčan v boksih. Audi je osvojil osmo zmago na zadnjih devetih dirkah v Le Mansu in tretjo zaporedno.

Tretjem mesto na deževni dirki je osvojilo drugo Peugeotovo moštvo. Lanski zmagovalec Frank Biela (Audi) je končal na šestem mestu, mesto pred Stephanom Sarrazinom (Peugeot), ki je dirko začel z najboljšega položaja.