Nesporni šampion sezone 2010 - Jorge Lorenzo. Devet zmag in prednost 138 točk v skupnem seštevku povesta vse o njegovi letošnji premoči. Foto: Reuters
Valentino Rossi
Rossijevo posvetilo "konjičku" na katerem je preživel zadnjih sedem sezon. Zdaj se začenja zgodba o Rossiju in Ducatiju. Foto: Reuters
Marc Marquez - 125 ccm
17-letni Marc Marquez je potrdil visoka pričakovanja španske javnosti in osvojil naslov svetovnega prvaka v najšibkejšem razredu. Foto: EPA
Karel Abraham - Moto2
Karel Abraham je ob koncu šeste sezone v svetovnem prvenstvu motociklistov dočakal svojo prvo zmago. Foto: Reuters
Toni Elias, Jorge Lorenzo in Marc Marquez
Španci so osvojili vse tri naslove svetovnih prvakov: Toni Elias, Jorge Lorenzo in Marc Marquez Foto: Reuters

Na zadnji preizkušnji svetovnega prvenstva v Valencii je osvojil prvo mesto pred Avstralcem Caseyjem Stonerjem (Ducati) in Italijanom Valentinom Rossijem (Yamaha).

Prvak Lorenzo je na 17 dirkah zbral 383 točk, kar je nov rekord po številu osvojenih točk v razredu MotoGP, prejšnjega je s 373 točkami držal Rossi. Španec Dani Pedrosa je sezono končal z 245 točkami, tretji je bil Rossi z 233. "Dottore" je po šestih letih in štirih naslovih svetovnega prvaka odpeljal zadnjo dirko na yamahi, v novi sezoni bo Rossi vozil ducatija.

V Valencii boljše kot v Maleziji
"Zdaj sem med oblaki. Veliko bolj čustveno doživljam današnjo zmago v Valencii, kot sem slavje ob naslovu prvaka v Maleziji. To je zame velik uspeh, saj je Valencia domača dirka. Start mi je dobro uspel in lepo sem stopnjeval ritem," je pripovedoval sveži svetovni prvak, ki je še dodal: "To noro dirko si bom zapomnil za vse življenje."

Prvenec Čeha, prvak šele 30.
S sklepno dirko sezone motociklističnega svetovnega prvenstva so opravili tudi tekmovalci v razredu Moto2. Nekoliko presenetljivo je zmagal Čeh Karel Abraham iz ekipe Honda. Abraham je na VN Valencie osvojil svojo prvo zmago v tem tekmovanju sploh. To seveda ni zmotilo Španca Tonija Eliasa, ki si je naslov svetovnega prvaka privozil že pred časom, tokrat pa je po padcu prišel v cilj kot 30. V skupnem seštevku je bil drugi Julian Simon, tretji pa Andrea Ianone.

Marquez na zadnji dirki do prvega naslova
Španec Marc Marquez (Derbi) je s četrtim mestom na zadnji dirki sezone motociklističnega svetovnega prvenstva v Valencii osvojil naslov prvaka v razredu do 125 kubičnih centimetrov. Na dirki je sicer slavil Britanec Bradley Smith (Aprilia).