
Martin je v skupni razvrstitvi povečal prednost pred Italijanom Francescom Bagnaio (Ducati), ki ni dokončal tokratne preizkušnje. Vodilni Španec je zbral 341 točk, Bagnaia jih ima 317, tretjeuvrščeni Bastianini pa 282.
Martin je bil od četrtega kroga na čelu karavane, a mu je Bastianini ves čas dihal za ovratnik in ga v zadnjem krogu z agresivnim manevrom tudi ukanil. Španec je po dirki dejal, da je bil izrinjen s steze, vodstvo dirke pa kljub njegovemu protestu ni spremenilo vrstnega reda na dirki.
"To je bila težka dirka. Menim, da sem bil danes najmočnejši, zaslužil bi si zmago," je bil nekoliko razočaran Martin, ki pa kljub temu lahko zadovoljen zapušča Misano, saj ima šest dirk pred koncem svetovnega prvenstva 24 točk prednosti pred drugouvrščenim Bagnaio, ki je deset krogov pred koncem izgubil oblast nad svojim motorjem in zletel s steze.
"Jorge Martin je celotno dirko vozil naravnost popolno, v zadnjem krogu pa sem izkoristil njegovo manjšo napako in ga prehitel. Vse skupaj je bilo zelo na meji in tesno, a se mi je izšlo," je po sedmi zmagi v kraljevskem motociklističnem razredu dejal 26-letni Bastianini, ki je rojen v Riminiju, le streljaj stran od dirkališča v Misanu.
VN EMILIJE ROMANJE, Misano MotoGP, končni vrstni red: 1. E. BASTIANINI ITA/ducati 41:14,653 2. J. MARTIN ŠPA/ducati +5,002 3. M. MARQUEZ ŠPA/ducati 7,848 4. M. BEZZECCHI ITA/ducati 9,200 5. F. MORBIDELLI ITA/ducati 13,601 Skupni vrstni red: 1. J. MARTIN ŠPA/ducati 341 2. F. BAGNAIA ITA/ducati 317 3. E. BASTIANINI ITA/ducati 282 4. M. MARQUEZ ŠPA/ducati 281 5. B. BINDER JAR/KTM 165
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje