Matej Žagar je edini speedwayist, ki mu je naslov evropskega prvaka osvojiti dvakrat. Foto: RTV SLO
Žagar po 4 letih spet na vrhu Evrope

Žagar je slavil na prvih treh dirkah, na četrti je bil od njega boljši Čeh Matej Kus in mu odvzel točko, v zadnji, peti vožnji pa je spet slavil in po letu 2004 znova postal evropski prvak. Poleg tega je v zadnji vožnji podrl hitrostni rekord na najmlajšem slovenskem ovalu, ki ga je prevozil s povprečno hitrostjo 84,30 km/h.

"Srečen sem, da mi je to uspelo v Lendavi, prav na njihov praznik ob trideseti obletnici. To je namreč oval, kjer sem prvič tekmoval v speedwayu, na njem pa je dirkal že tudi moj oče," se je naslova najboljšega v Evropi veselil Žagar, ki je postal tudi nosilec enajste zlate čelade, tradicionalne nagrade lendavskega kluba.

Gneča za Žagarjem je bila velika. Kar šest voznikov z desetimi točkami se je pomerilo v štirih dodatnih vožnjah, ki so odločile še preostala dva nosilca letošnjih evropskih kolajn. Za novim evropskim prvakom sta se zvrstila Poljak Sebastian Ulamek in Danec Mads Korneliussen.