V razredu MX2 je bil najhitrejši Žan Oven (AMD Šentvid pri Stični), v razredu MX 125 pa Ofir Casey Tzemach, ki vozi za Hrvaško.

Prireditelji so v pripravo proge vložili veliko truda. V petek zvečer je Štajersko zajelo močno neurje z nalivi, tako da je bila proga še v nedeljo zjutraj zelo razmočena. Zaradi vremenskih razmer je bilo na startu nekaj manj voznikov, zato je organizator združil razrede MX125, MX Open in MX2.

Najrazburljiveje je bilo v razredu MX Open. Prvo vožnjo je dobil Žan Žaler (TRK Tajfun šport), drugi je bil Bubnič, v drugi vožnji pa sta tekmeca zamenjala mesti. Oba sta na koncu osvojila po 47 točk, a skupne zmage se je veselil Bubnič, saj po pravilniku ob enakem številu točk odloča druga vožnja.

Peta in hkrati zadnja dirka odprtega državnega prvenstva Slovenije v motokrosu bo 20. oktobra. Pripravili jo bodo člani AMD-ja Šentvid pri Stični na progi Cukarca v Dolini pod Kalom.