Lionel Regal s formulo Reynard se je tretjič zapored najbolje znašel na petkilometrski progi s 14 zavoji. Foto:
Gorskohitrostni praznik na Šembijah

Francoz (Reynard) je bil na dirki, ki šteje tudi za evropsko prvenstvo v gorskohitrostni konkurenci, najhitrejši v obeh vožnjah in je slavil tretje leto zapored. Drugo mesto je osvojil Francoz Sebastien Petit, tretje pa Madžar Lazslo Szasz.

Dirke na petkilometrski progi med Ilirsko Bistrico in Šembijami se je udeležilo 149 dirkačev. Med njimi je bila tudi večina najboljših, ki tekmujejo v evropskem prvenstvu. Najhitrejši Slovenec Stankovič (Lola Ford F 3000) je stopničke zgrešil za 15 sekund in se uvrstil mesto slabše kot lani. Marjan Smrdelj (Lola F 3000) je bil 8., Alexander Zajelšnik (Ossela PA 20) pa mesto slabši.

Prireditev šteje tudi za točke slovenskega prvenstva v gorskohitrostnem avtomobilizmu, pokala AŠ 2005 v tej panogi in za evropsko prvenstvo za starodobnike. V slovenskem državnem prvenstvu je slavil Samo Valant (Lancia Delta Integrale) dobri dve sekundi pred Milanom Bubničem (Lancia Delta HF Integrale).