Valentino Rossi je slavil že 69. v kraljevskem razredu. Foto: EPA
Nicky Hayden in Valentino Rossi
Nicky Hayden je čestital Rossiju. Foto: Reuters
Valentino Rossi
Valentino Rossi za šesti naslov svetovnega prvaka potrebuje le še 14 točk. Foto: EPA
Rossi blestel tudi na ovalu

Sedem krogov pred koncem so dirko zaradi močnega vetra in dežja prekinili. Drugi je bil Američan Nicky Hayden (Honda), tretji pa Španec Jorge Lorenzo (Yamaha). Rossi je v točkovanju svetovnega prvenstva po 14 dirkah še povečal vodstvo v skupnem seštevku. Casey Stoner je zasedel četrto mesto in v skupnem seštevku zaostaja že 87 točk, do konca SP-ja pa so le še štiri dirke. Z 69. zmago v najvišji kategoriji je postavil nov rekord, ki si ga je doslej delil z Giacomom Agostinijem.

Stoner se v dežju ni znašel
Prireditelji so pred štartom odstranili večji del vode na progi, ki pa je bila še vedno zelo spolzka. Rossi, ki je štartal iz prvega mesta, je slabo štartal in padel na 4. mesto. V vodstvu je bil Stoner, ki pa se v težkih razmerah ni dobro znašel in prehitel ga je Hayden. V drugi polovici dirke se je ponovno ulilo. Rossi je Haydna prehitel v 14. krogu in vodil osem krogov pred koncem, ko so z rdečo zastavo prekinili tekmovanje. Veter je takrat začel premetavati šotore in ponjave

Odpeljali so 20 krogov
Hayden je po 20 krogih zaostajal za slabih šest sekund, Lorenzo za 7,8, ostali pa so imeli že več kot 20 sekund zaostanka. Lanski svetovni prvak Stoner je bil že 21,1 sekunde zadaj. Po desetih minutah čakanja so določili, da je dirka dokončno prekinjena in da veljajo doseženi izidi. Rossi je slavil že sedmič v letošnji sezoni in četrtič zapored.

Rossi molil za rdečo zastavo
"To je bila ena mojih najtežjih tekem v karieri. Nova proga, ki je bila po nalivu povsem razmočena, je bila zalo težka. Pa to še ni bilo najhujše. Začel je pihati zelo močan veter, ki je pihal v sunkih. Zelo težko je bilo držati ravnotežje v že tako težkih zavojih. Videl sem, kako so mimo mene letele pločevinke s pivom... Molil sem, da bi pokazali rdečo zastavo. To se je osem krogov pred koncem tudi zgodilo. Mislim, da so organizatorji zaradi varnosti sprejeli edino pravilno odločitev," je bil zadovoljen Rossi.

Kawasaki bo drugo leto zelo močan
V najmočnejšem razredu se je marsikaj dogajalo tudi izven dirkališč. Pred koncem sezone so se že začele sklepati pomembne pogodbe. Italijan Marco Melandri, nekdanji svetovni prvak v kategoriji do 250 kubičnih centimetrov, bo v naslednji sezoni MotoGP vozil za Kawasaki, saj je podpisal dveletno pogodbo. V tej sezoni 26-letni dirkač nastopa za Ducati, s katerim pa ni zadovoljen, saj ga ni med prvo deseterico v seštevku prvenstva. Kawasaki po besedah šefa ekipe Michaela Bartholemyja s tem napoveduje boj za naslov prvaka, saj bo poleg Melandrija zanje nastopal tudi Američan John Hopkins.

Prvenec Terrola v najšibkejšem razredu
V najšibkejšem razredu, kjer so dirko šest krogov zaradi naliva prav tako prekinili in predčasno končali, je Španec Nicolas Terrol ugnal rojaka Pola Espargara (Derbi), tretji je bil Nemec Stefan Bradl (Aprilia). Terol je dosegel svojo prvo zmago v karieri. V seštevku svetovnega prvenstva še naprej vodi Francoz Mike di Maglio (Derbi), ki je bil tokrat 10..

Dirka do 250 ccm odpovedana
Sledila naj bi dirka v četrtlitrskem razredu, ki pa je bila zaradi slabega vremena najprej prestavljena, po nastopu kraljevskega razreda MotoGP pa odpovedana. Naslednja dirka bo VN Japonske 28. septembra v Motegiju.