Dani Pedrosa je z 41 točkami prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. Foto: Reuters
Španski kralj, Dani Pedrosa in Jorge Lorenzo
Valentino Rossi
V boju s Pedroso je bil nemočen tudi italijanski velemojster Valentino Rossi. Foto: Reuters
Casey Stoner
Malo je dirkališč v svetovnem prvenstvu, na katerih Casey Stoner ne potrdi svojega nespornega talenta. Jerez je eno izmed njih. Foto: EPA

22-letni Španec je s supervožnjo deklasiral nasprotnike. Na 4,4 km dolgi progi je vodil od začetka do cilja. Na štartu se je izstrelil mimo prvouvrščenega iz kvalifikacij Jorgeja Lorenza in s serijo bliskovitih krogov prišel do solidne prednosti in tudi do tako željene zmage na španski veliki nagradi.

Španci imajo po Gibernau novega heroja
Pedrosa je v kraljevem razredu lovil vse od leta 2006, ko je v Jerezu v svojem debitantskem letu z drugim mestom prišel do prvih stopničk kariere v najmočnejšem razredu. Pedrosa, ki je pred domačimi navijači slavil že na zadnji tekmi prejšnje sezone v Valencii, je prvi Španec z zmago v Jerezu po Seteju Gibernau leta 2004.

Rossi želel dirko prehitro zaključiti
Petkratni svetovni prvak Valentino Rossi je z nekaj manj kot tremi sekundami zaostanka prišel na drugo mesto, kar so njegove 100. stopničke v MotoGP-ju. "Imel sem nekaj sreče, saj sem mislil, da je že konec dirke krog pred koncem. Še dobro, da sem imel nekaj prednosti pred Lorenzom," je neljubi pripetljaj po dirki opisal 29-letnik, ki je bil zadovoljen z rezultatom.

Stoner ob dveh "izletih" le 11.
Lorenzo je na svoji drugi tekmi v kraljevem razredu s tokratnim tretjim mestom prišel do drugih stopničk in za vodilnim v skupnem seštevku Pedroso zaostaja pet točk. Svetovni prvak Casey Stoner je znova potrdil, da mu Jerez enostavno ne leži. Na dirkališču, kjer še ni bil na stopničkah, si je privoščil dva "izleta" in na koncu zasedel le 11. mesto.