Nicky Hayden je slavil prvič v karieri. Foto: EPA
Valentino Rossi in Colin Edwards
Colin Edwards (desno) je tokrat prehitel moštvenega kolega Rossija. Foto: EPA

Američan Nicky Hayden, ki je blestel že na treningih in v kvalifikacijah, je dobil motociklistično VN ZDA v razredu MotoGP.
23-letni dirkač honde je vodil od štarta do cilja. To je bila njegova prva zmaga v karieri. Dosedaj je nastopil na 38 dirkah. Popoln ameriški dan v Laguni Seci je dopolnil Colin Edwards, ki je zasedel 2. mesto. Svetovni prvak in vodilni v točkovanju SP-ja Valentino Rossi je bil tretji. Italijan ima zdaj že 79 točk prednosti pred rojakom Marcom Melandrijem.

Častni krog je Hayden odpeljal kar z očetom Earlom. "Izpolnile so se mi dolgoletne sanje. Občutki so neverjetni. Že od štarta se je vse odvijalo po mojih načrtih," je dejal Hayden, ki na zmagovalnem odru ni mogel skriti solz.

Edwards je v 16. krogu prehitel Rossija in zadržal 2. mesto do konca."Ko sem prehitel Valentina, sem dal vse od sebe. Nekaj časa sem imel celo občutek, da lahko prehitim Nickyja, vendar sem presrečen tudi z 2. mestom," je bil zadovoljen Edwards.

"To je bila zelo težka dirka. Američana sta bila na domačem dirkališču zelo motivirana. Nismo imeli optimalnih nastavitev na motorju. Naredil sem tudi nekaj napak, saj nisem bil ponolnoma osretočen skozi celo dirko," je kritično ocenil dirko Rossi, ki mu ni uspelo priiti do pete zaporedne zmage.

Velika nagrada ZDA je bila ponovno na sporedu po 11 letih. Čez 14 dni bo na sporedu VN Velike Britanije v Donington Parku, ko bodo ponovno vozili dirko v vseh treh razredih.

Povezava: Uradna stran SP-ja v motociklizmu