Oba dirkača Honde sta znova pokazala odlično pripravljenost. Foto: Reuters

Avstralec, ki je "pole" (in zmago) osvojil že na uvodni dirki v Katarju, je bil na 4,4-kilometrski stezi najhitrejši s časom 1:38,757 pred moštvenim kolegom Danijem Pedroso in prvakom Jorgejem Lorenzom (Yamaha), ki je vodil večji del kvalifikacij. Znova se ni najbolje odrezal Italijan Valentino Rossi, ki je v prvem delu kvalifikacij padel, na koncu pa zasedel zanj skromno 12. mesto.

V razredu moto2 si je tako kot v Katarju prvo mesto privozil Nemec Stefan Bradl (Kalex), ki je ugnal Španca Marca Marqueza in Švicarja Thomasa Lüthija (oba Suter). V istem vrstnem redu so ti trije dirkači končali tudi prve letošnje kvalifikacije.

V najšibkejšem razredu do 125 ccm bo nedeljsko dirko s prvega mesta začel Nemec Sandro Cortese z Aprillio, ki je za dobre pol sekunde ugnal Španca Nicolasa Terola, več kot pol sekunde pa je zaostal Nemec Hector Faubel (oba Aprillia).