Ducati in Casey Stoner sta v vse boljši formi, kar prinaša napeto drugo polovico svetovnega prvenstva. Foto: Reuters
Valentino Rossi
201. nastop Rossija v motociklističnem svetovnem prvenstvu, s čimer je izenačil rekord Maxa Biaggia, se ni najbolje začel. Foto: EPA
Alvaro Bautista
Alvaro Bautista je na sloviti dirki na severu Nizozemske prišel do druge letošnje zmage. Foto: Reuters
Gabor Talmacsi
Gabor Talmacsi brani naslov svetovnega prvaka v razredu do 125 ccm. Foto: EPA
Joey Litjens in Jules Cluzel
Atraktiven padec v razredu do 125 ccm; tako Joey Litjens in Jules Cluzel sta jo odnesla brez hujših posledic. Foto: EPA

Avstralec je vodil od starta do cilja in se z drugim uspehom zapored znova vključil v boj za ubranitev naslova svetovnega prvaka, kar mu je z začetniško napako olajšal še Rossi. Doktor je v enem izmed prvih ovinkov nespretno podrl Randyja De Punieta, sicer se je Italijan še vrnil na stezo, a je bil obsojen na 11. mesto. Zbrani in potrpežljivi Dani Pedrosa se je z drugim mestom zavihtel na vrh skupnega seštevka, kjer ima po polovici sezone 4 točke prednosti pred Rossijem in 29 pred Stonerjem.

Casey preprosto prehiter
"Lepo je, da sem se spet vrnil v zmagovalni ritem. Vesel sem, da je vse delovalo kot mora in zahvaljujem se ekipi. Delo mi je precej olajšal tudi Valentino, čeprav seveda nikomur ne privoščim padca," je bil nad drugo zmago v šestih dneh prezadovoljen Stoner. "Pomembno je, da sem končal na drugem mestu. Caseyja je bilo tokrat nemogoče loviti, drugo mesto pa je še kako pomembno v boju za skupni seštevek," se pomembnosti nizozemskih točk zaveda novi vodilni v skupnem seštevku.

Haydnu zmanjkalo goriva
Na najnižjo zmagovalno stopničko se je tako rekoč v zadnjih metrih prebil Colin Edwards, ki je izkoristil smolo rojaka Nickyja Haydna, kateremu je pred zadnjim ovinkom zmanjkalo goriva, a je imel premajhno prednost pred najbližjim zasledovalcem, da bi osvojil tretje mesto.

Dež ponagajal le prvi dirki
Dirko v najšibkejšem razredu je prekinila nevihta, po ponovljenem štartu je izkušeni Madžar Gabor Talmacsi v zadnjih petih krogih po tesnem obračunu ugnal vse tekmece. Pred dirko četrtlitrskega razreda je dež prenehal, dirkači so tekmovali na gumah za suho progo, razred zase pa je bil Alvaro Bautista, ki mu je nekaj preglavic povzročal samo Švicar Thomas Lüthi.

Razred do 250 ccm se počasi poslavlja
Od leta 2011 naprej v svetovnem prvenstvu v motociklizmu ne bo več razreda do 250 ccm. Nadomestil ga bo razred do 600 ccm. Nov tekmovalni razred s štiritaktnimi motorji naj bi bil priprava na kraljevski razred MotoGP in tekmec superbiku.