Casey Stoner je naredil pomemben korak k peti zmagi letos. Foto: Reuters

Avstralec (Honda) je na 5,245-kilometrski stezi popravil rekord, ki ga je s časom 1:48,080 na tretjem prostem treningu tik pred kvalifikacijami postavil aktualni svetovni prvak Jorge Lorenzo (Yamaha).

Z drugega mesta bo štartal Američan Ben Spies (Yamaha), s tretjega pa Italijan Marco Simoncelli (Honda). S četrtega mesta bo začel Italijan Andrea Dovizioso (Honda), s petega pa Lorenzo. Dirkače, ki so kvalifikacije vozili na razmočeni stezi, je 25 minut pred koncem zmotila še ploha, kar je še dodatno otežilo postavljanje boljših časov.

Po poškodbi ključnice je na motocikel znova sedel Španec Dani Pedrosa (Honda), ki si je privozil osmi štartni položaj. Znova pa sta razočarala oba voznika Ducatija, Američan Nicky Hayden je končal na devetem mestu, sedemkratni svetovni prvak Valentino Rossi pa je pred številnimi domačimi navijači postavil 12. čas kvalifikacij.

Najhitrejša še Marquez in Zarco
V razredu moto2 je bil najhitrejši Španec Marc Marquez pred Alexom de Angelisom iz San Marina in Britancem Bradleyjem Smithom (vsi Honda). Vodilni v skupnem seštevku Nemec Stefan Bradl (Honda) je končal na sedmem mestu. V najšibkejšem razredu do 125 ccm si je "pole position" prvič v karieri privozil Francoz Johann Zarco (Derbi). Drugo mesto je osvojil Španec Luis Salom, ki je za vodilnim zaostal več kot sekundo in pol, s tretjega mesta pa bo nedeljsko dirko začel njegov rojak Sergio Gadea (oba Aprillia). Vodilni v skupnem seštevku Nicolas Terol, prav tako z Aprilio, bo štartal s petega mesta.