Za Benavidesa je bila letošnja zmaga druga v karieri, potem ko je bil najboljši že leta 2021. Napeto je bilo vse do zadnjega, Argentinec je namreč zadnjo, 14. etapo (od Al Hofufa do Damama), začel z 12 sekundami zaostanka v skupnem seštevku za Avstralcem Tobyjem Priceom. Po 136 km hitrostne preizkušnje in 281 km povezovalne etape pa je Avstralca na koncu ugnal za 43 sekund.
Tretji skupno je bil Američan Skyler Howes, zaostal je pet minut in štiri sekunde.
Med motociklisti sta nastopila dva Slovenca: Toni Mulec je bil skupno 24., Simon Marčič pa je slovito dirko končal na 50. mestu.
Ob svojem prvem nastopu je Mulec zaostal za dobrih pet ur in 20 minut, v razvrstitvi rally2 je bil deveti. Marčič (zaostanek 14 ur in 16 minut) je v kategoriji originals zasedel šesto mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev – pred dvema letoma je bil v tej kategoriji peti, skupno pa 36.
Al Atijah z visoko prednostjo pred legendo relija
Med avtomobilisti je zanesljivo slavil Al Atijah, sicer tudi dobitnik bronaste olimpijske kolajne v strelstvu iz Londona 2012. Po 14 etapah je imel več kot uro in 20 minut naskoka pred Francozom Sebastienom Loebom, ki je za uteho postavil rekord po zaporednih etapnih zmagah: nanizal jih je šest – med osmo in 13. etapo.
Al Atijah je ubranil lansko zmago in slavil petič po letih 2011, 2015, 2019 in 2022. S tem je med avtomobilisti zdaj na drugem mestu večne lestvice. Pred njim je le Francoz Stephane Peterhansel, ki je slavil osemkrat.
Peterhansel je tudi med motociklisti slavil šestkrat in ostaja rekorder s skupno 14 zmagami.
Reli Dakar sicer prirejajo vse od leta 1979, zadnje štiri izdaje pa so organizirali v Savdski Arabiji. Reli bo tam po besedah direktorja preizkušnje Davida Castere vsaj še naslednjih nekaj let.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje