Veselje Valentina Rossija, ki pa so ga gledalci pod zmagovalnim odrom izžvižgali.
Daniel Pedrosa je razveselil približno 125.000 navijačev v Jerezu.

S Setejem Gibernaujem sta uprizorila že več napetih bojev, tokratni pa se je končal najbolj kontroverzno doslej. Italijan je v zadnjem zavoju poskušal prehiteti Španca po notranji strani, ljubljenec domačih navijačev pa je po trku moral zapeljati na pesek.

Na odru za zmagovalce mu na drugi stopnički ni bilo do smeha, kljub temu pa je Rossiju segel v roko. Gibernau je od štarta do 25. kroga vseskozi vodil, v zadnjih dveh krogih pa sta z Rossijem uprizorila pravo poslastico, saj sta se večkrat izmenjala v vodstvu.

"Tako kot vsa dirka je bilo tudi zadnje prehitevanje zelo tesno. Na izhodu iz predzadnjega zavoja sem bil hitrejši in v trenutku zaviranja že ob boku Seteja. Premaknil se je preveč k črti, toda še vedno sem imel malo prostora - morda pol metra - za prehitevanje. To je bila edina možnost. Gotovo je Sete jezen, toda takšno je pač dirkanje," je povedal zmagovalec, medtem ko lani najboljši na jugu Španije ni želel komentirati spornega trenutka. "Valentino je dobro dirkal, mi pa bomo morali biti naslednjič boljši," je dejal Gibernau, ki ga je precej ovirala poškodovana rama.

Najboljši štartni položaj sta zadržala tudi oba slavljenca v šibkejših razredih Španec Daniel Pedrosa in Italijan Marco Simoncelli. Pedrosa je v kvalifikacijah zlahka osvojil "pole position", na dirki pa je vodil od štarta do cilja. 19-letnik, ki je naslov osvojil tako leta 2003 (v kategoriji do 125 ccm) in 2004 (do 250 ccm), je prvič osvojil domači VN Španije.

18-letni Simoncelli je prvi krog sicer končal šele kot peti, potem ko je povedel osem krogov pred koncem, pa vodstva ni več izpustil. Jerez je za Simoncellija srečen kraj, saj je lani tu zmagal prvič v karieri.

MotoGP, končni vrstni red:
1. V. ROSSI ITA/yamaha 45:43,156 2. S. GIBERNAU ŠPA/honda + 8,631 3. M. MELANDRI ITA/honda 18,460 4. A. BARROS BRA/honda 26,938 5. Š. NAKANO JAP/kawasaki 27,659 6. T. BAYLISS AVS/honda 28,509 7. M. BIAGGI ITA/honda 30,618 8. M. TAMADA JAP/honda 36,887 9. C. EDWARDS ZDA/yamaha 37,608 10. C. CHECA ŠPA/ducati 39,678

250 ccm, končni vrstni red:
1. D. PEDROSA ŠPA/honda 45:36,679 2. S. PORTO ARG/aprilia 2,136 3. A. DE ANGELIS SMR/aprilia 29,682 4. A. DOVIZIOSO ITA/honda 36,539 5. H. BARBERA ŠPA/honda 37,499 6. J. LORENZO ŠPA/honda 37,728 7. R. LOCATELLI ITA/aprilia 45,038 8. A. DEBON ŠPA/honda 56,339 9. S. CORSI ITA/aprilia 1:02,844 10. M. GIANSANTI ITA/aprilia 1:10,708

125 ccm, končni vrstni red: 1. M. SIMONCELLI ITA/aprilia 42:27,960 2. M. KALLIO FIN/KTM + 1,418 3. F. LAI ITA/honda 1,510 4. M. PASINI ITA/aprilia 8,282 5. G. TALMACSI MAD/KTM 8,930 6. M. POGGIALI SMR/gilera 13,651 7. H. FAUBEL ŠPA/aprilia 14,590 8. J. OLIVE ŠPA/aprilia 17,164 9. J. SIMON ŠPA/KTM 17,262 10. M. HERNANDEZ ŠPA/aprilia 31,147