Lionel Regal se ni pustil presenetiti in je kljub pazljivi vožnji pometel s konkurenco. Foto: GrP
Georg Plasa
Georg Plasa je z bmw-jevim osemvaljnikom prehitel kar nekaj formul. Foto: GrP
Vladimir Stankovič
Vladimir Stankovič je bil po pričakovanjih najbolje uvrščeni slovenski predstavnik. Foto: GrP

Regal, ki je veljal za favorita, je blestel v obeh vožnjah in brez težav opravil s konkurenti. "Zelo sem vesel zmage v Sloveniji. Videti je bilo lahko, vendar sem moral zaradi pomembne dirke v Franciji prihodnji teden malo paziti na avto, saj sem vodilni v francoskem prvenstvu," so bile zmagovalčeve besede.

Regal je s časom 1:50,376 na podaljšani, 4,5-kilometrski progi postavil tudi rekord steze. Povprečna hitrost zmagovalca je bila nekaj čez 140 km/h. Prva štiri mesta v absolutni konkurenci so zasedli vozniki formul. S slabimi šestimi sekundami zaostanka je drugo mesto osvojil Madžar Laszlo Szasz. Tudi tretje mesto je šlo po zaslugi Sebastiena Petita v Francijo.

Stankoviču stopničke odnesla napaka
Kot najboljši med turnimi avtomobili se je izkazal Nemec Georg Plasl v bmw-ju 320i, ki pa skriva nekdanji motor formule 1, judd V8. Tik za njim se je uvrstil edini slovenski predstavnik s formulo 3000, Vladimir Stankovič, ki je pred tekmo računal na stopničke, ki pa jih je odpihnila napaka v prestavljanju v prvi vožnji.

Igor Dekleva je bil skupno 18. in je za dobri dve sekundi ugnal največjega domačega konkurenta v državnem prvenstvu, Enesa Draganoviča.

Že naslednjič v evropskem prvenstvu?
Kljub veliki vročini se je ob progi zbralo več tisoč gledalcev. Organizatorji so se letos znova izkazali, dirka v Ilirski Bistrici pa se bo glede na zadovoljstvo obeh komisarjev na dirki prihodnje leto znašla tudi v koledarju evropskega prvenstva.