Sete Gibernau in Marco Melandri sta bila razred zase na kvalifikacijskem treningu v razredu MotoGP. Foto: epa
Max Biaggi
Max Biaggi ni nič kaj optimističen pred jubilejnim 200. nastopom na velikih nagradah. Foto: epa

Španski dirkač je uvodni dve tekmi začel z drugega mesta, tokrat mu je v Šanghaju lahko sledil le moštveni kolega na hondi Marco Melandri (+0,163). Loris Capirossi (ducati) je na tretjem mestu zaostal že več kot tri četrt sekunde. Pred svetovnim prvakom Rossijem sta se uvrstila še Američana John Hopkins in Nicky Hayden.

Proga je zelo posebna in se razlikuje od vseh že poznanih prog," je komentiral najhitrejši v kvalifikacijah in dodal: "Pripravljen moraš biti na vse."

Nad Biaggijevim jubilejem črni oblaki
Italijan Max Biaggi bo v nedeljo nastopil na jubilejni 200. dirki za veliko nagrado, dirko pa bo začel šele s 14. mesta: "Slabo izhodišče sem si pripravil. Še enkrat moram začeti iz ozadja, spet se ne bom boril za mesta, ki si jih zaslužim."

Podobno slabo se je odrezal zmagovalec zadnje dirke Alex Barros, ki je bil enajsti. Brazilec je imel ves konec tedna ogromno težav, na jutranjem treningu je imel tudi manjšo nesrečo.

V šibkejših razredih bosta v nedeljo tekmo začela zmagovalca zadnje dirke, ki je bila v Estorilu: Avstralec Casey Stoner (do 250 ccm) in Finec Mika Kallio (125 ccm).