Maverick Vinales si je pripeljal tretji "pole position" v sezoni. Foto: EPA
Valentino Rossi, Maverick Vinales in Andrea Dovizioso
Vinales je prehitel Italijana na njunem domačem terenu. Foto: EPA
Vinalesu pole position v Mugellu

Nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu v Mugellu v Italiji bosta tako začela s prvih mest elitnega razreda motoGP - prvo mesto si je priboril Vinales. Zanj je to že tretji letošnji "pole position".

Drugo mesto je z zaostankom 0,239 sekunde zasedel Rossi. Za ljubljenca domačih navijačev je tudi drugo mesto uspeh, saj je bil njegov nastop na domači dirki nekaj časa celo vprašljiv zaradi padca na treningu z motorjem za motokros, a je do dirkaškega konca tedna pred množico domačih privržencev dovolj okreval, da lahko vozi v boju za vrh.

Iz prve vrste bo šesto dirko sezone v elitnem razredu v nedeljo začel še en Italijan Andrea Dovizioso.

Svetovni prvak Španec Marc Marquez bo začel iz druge vrste s šestega mesta, pred njim sta kvalifikacije končala še testni voznik Ducatija Michele Pirro in Marquezov sotekmovalec, rojak Dani Pedrosa.

V skupnem seštevku SP-ja ima po petih dirkah Vinales na vrhu 85 točk, za njim pa je precejšnja gneča, saj ima drugi Dani Pedrosa 68 točk, tretji Rossi 62, četrti Marc Marquez pa 58.

Dirka bo v nedeljo ob 14.00.

Moto2, kvalifikacije/št. mesta: 1. F. MORBIDELLI ITA/kalex 1:51,679 2. A. MARQUEZ ŠPA/kalex +0,036 3. M. PASINI ITA/kalex 0,079 Dirka bo v nedeljo ob 12.20.
Moto3, kvalifikacije/št. mesta: 1. J. MARTIN ŠPA/honda 1:57,176 2. J. MCPHEE VB/honda +0,148 3. J. MIR ŠPA/honda 0,194 Dirka bo v nedeljo ob 11.00.