Žagar je na svojem jubilejnem 100. nastopu med elitno konkurenco v seriji Grand Prix upal na dober rezultat in morda prvi letošnji polfinale, toda na koncu je bil razočaran.

V nobeni izmed voženj Žagar ni zmagal, enkrat je bil drugi, dvakrat tretji, dvakrat pa ostal brez točk na zadnjem mestu, tako da je bil s štirimi točkami daleč od želenega polfinala.

Matej Žagar je ob 100. nastopu ostal razočaran. Foto: MMC RTV SLO

V finalu je Poljak Janusz Kolodziej dosegel prvo zmago v karieri, premagal je Danca Leona Madsena in rojaka Patryka Dudka.

Na dirki v Pragi na startu ni bilo svetovnega prvaka Britanca Taia Woffindna, ki se je prejšnji teden huje poškodoval na dirki poljskega prvenstva in bo okreval najmanj en mesec.

Na vrhu SP-ja sta po treh dirkah s po 40 točkami Dudek in Madsen, tretji je s 36 zmagovalec dirke v Krškem Poljak Bartosz Zmarzlik, ki je tokrat ostal brez polfinala. Žagar je zbral 17 točk in je 12.

Sezona se bo nadaljevala 6. julija v Hallstaviku na Švedskem.